U utorak stiže zakrpa za 0-day ranjivost u Internet Explorer-u 9 i 10
Vesti, 07.03.2014, 07:28 AM
Microsoft je juče najavio da će u utorak objaviti zakrpu za 0-day ranjivost u Internet Explorer-u koja je otkrivena početkom prošlog meseca.
Svakog drugog utorka u mesecu, Microsoft objavljuje sigurnosne zakrpe u okviru Patch Tuesday. Ni mart neće biti izuzetak, a iz kompanije je potvrđeno da će biti objavljena i očekivana zakrpa za pomenutu 0-day ranjivost.
11. februara stručnjaci firme FireEye otkrili su novi, do tada nepoznati bezbednosni propust u Internet Explorer-u 9 i 10 koji se u tom trenutku već aktivno koristio u napadima. Dva dana kasnije, FireEye je izneo više detalja o napadima, a između ostalog i da napadači u ciljanim napadima koriste web sajt američkih ratnih veterana, posle čega su se ovom sajtu pridružili i neki drugi sajtovi.
Microsoft ne otkriva mnogo detalja unapred da kriminalci ne bi to iskoristili. Ono što je poznato je da će Patch Tuesday obuhvatiti propuste u Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows Server 2008 R2, Windows 8, Windows Server 2012 i Windows RT.
Iz kompanije su juče još jednom istakli da je do sada zabeležen ograničeni broj napada u kojima je korišćena pomenuta ranjivost u Internet Explorer-u, kao i da je većina njih ciljala samo na Internet Explorer 10.
Čak i ako koristite neku drugu verziju Microsoft-ovog browser-a, preuzimanje najnovijih zakrpa se uvek preporučuje.
Izdvojeno
Javno deljeni Claude razgovori nakratko bili dostupni u Google pretrazi
Korisnici koji su kreirali javne linkove ka svojim Claude razgovorima otkrili su da se oni pojavljuju u rezultatima Google pretrage, omogućavajući p... Dalje
ChatGPT prvi put među 10 najčešće zloupotrebljavanih brendova u fišing napadima
ChatGPT se prvi put našao među deset najčešće zloupotrebljavanih brendova u fišing napadima, pokazuje izveštaj kompanije Check Point za drugi k... Dalje
Lažni Claude Desktop sa domena Claude.ai širio SectopRAT malver
Istraživači kompanije Huntress otkrili su novu kampanju u kojoj su napadači preko Bing pretrage širili lažni instalacioni program za Claude Deskt... Dalje
Google uvodi selfi video kao novu opciju za oporavak naloga
Google je predstavio novu opciju za vraćanje korisničkih naloga koja koristi „selfi video“ za potvrdu identiteta korisnika kada uobičaj... Dalje
Adobe ispravio propust koji je mogao da omogući hakerima pristup WhatsApp razgovorima korisnika
Istraživači kompanije Guardio otkrili su ozbiljan bezbednosni propust u Adobe Acrobat ekstenziji za Google Chrome, koji je mogao da omogući napada... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





