Ukradeni podaci korisnika popularnog foto editora Pixlr objavljeni na jednom hakerskom forumu
Vesti, 21.01.2021, 11:00 AM

Ukradeni podaci korisnika Pixlra procureli su ovog vikenda. Pixlr je veoma popularna, besplatna aplikacija za online uređivanje fotografija sa brojnim funkcijama sličnim onima koje se mogu naći u profesionalnim editorima fotografija za računare, poput Photoshopa.
Pixlr nudi osnovne alate za uređivanje fotografija besplatno, ali i premijum članstva koja uključuju naprednije alate, stock fotografije i druge funkcije.
Tokom vikenda, haker ShinyHunters je na jednom hakerskom forumu besplatno je podelio bazu podataka za koju tvrdi da je ukradena od Pixlra dok je hakovao sajt 123rf. Pixlr i 123rf su u vlasništvu iste kompanije, Inmagine.
ShinyHunters je poznat po hakovanju veb sajtova i prodaji ukradenih baza korisničkih podataka bilo u direktnoj privatnoj prodaji ili preko posrednika, brokera podataka. U prošlosti je ShinyHunters bio odgovoran za hakovanje Tokopedije, Homechefa, Minteda, Chatbooksa, Davea, Promo, Mathwaya, Wattpada i drugih sajtova.
Baza podataka Pixlra koju je objavio ShinyHunters sadrži 1.921.141 korisničkih zapisa koji sadrže e-mail adrese, imena za prijavljivanje, hashovane lozinke, države iz kojih su korisnici i druge podatke.
Nakon što je ShinyHunters podelio bazu podataka, hakeri koji su često na pomenutom forumu, izrazili su zahvalnost jer mogu da koriste ove podatke za napade.
Iako Pixlr nije potvrdio da procureli pripadaju korisnicima servisa, svi korisnici Pixlra bi trebalo da odmah promene svoju lozinku na sajtu. Korisnici bi trebalo da koriste jedinstvenu i snažnu lozinku koju ne koriste ni na jednom drugom mestu.
Ako se lozinka za Pixlr koristi na drugim sajtovima, trebalo bi je promeniti i na tim sajtovima i za svaki sajt koristiti jedinstvenu lozinku.

Izdvojeno
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Hakeri tokom StarCraft II mečeva ubacuju video snimke koji izazivaju epilepsiju

Igrači StarCraft II su na Reddit-u otkrili da su već neko vreme mete veoma zastrašujućih hakerskih napada. Naime, nepoznati hakeri su našli na... Dalje
Prevaranti zloupotrebljavaju Google da bi ukrali korisnička imena i lozinke korisnika Google naloga

Programer Nik Džonson upozorio je na novu phishing prevaru koja je posebno opasna zbog toga što prevaranti šalju imejlove sa lažne Google adrese. ... Dalje
Prevaranti zloupotrebljavaju Booking.com za širenje trojanca AsyncRAT

Lažni imejlovi sa Booking.com upućeni hotelskom osoblju kriju malver AsyncRAT. Početkom meseca, istraživači MalwareBytes-a upozorili su na ove na... Dalje
Pratite nas
Nagrade