Uživo sa Charlie Millerom
Vesti, 16.03.2010, 13:24 PM

U sredu, 17. marta u 1:30 p.m. EST, Ryan Naraine će u ekskluzivnom jednočasovnom razgovoru ugostiti čuvenog Apple eksperta za bezbednost - Charlie Millera.
Miller, bivši ekspert za bezbednost NSA (National Security Agency), dobro je poznat široj javnosti po svom istraživanju bezbednosti Apple proizvoda i uspehu koji je postigao na godišnjem hakerskom takmičenju Pwn2Own u CanSecWest.
-
2008. godine je osvojio novčanu nagradu u vrednosti od 10000 dolara zato što je prvi otkrio kritičan 'bug' (programska greška) u ultratankom MacBook Air, postavivši dva 'exploit'-a u roku od dva minuta.
-
2009. godine je osvojio 5000 dolara za krakovanje Safari browser-a za manje od 10 sekundi.
-
2009. godine je demonstrirao procesiranje ranjivosti SMS-om koje je omogućilo potpuno narušavanje bezbednosti Apple iPhone kao i 'denial-of-service' napade na druge telefone.
Sada vam se pruža prilika da za kratko postanete insajder i pitate Millera o njegovim istraživanjima, njegovoj kontroverznoj praksi prodaje ranjivosti i napretku koji je ostvario Apple u pogledu bezbednosti softvera.
Na sajtu http://threatpost.com/ možete ostaviti svoju e-mail adresu kako bi vas podsetili na dan kada ćete ovaj razgovor moći da ispratite uživo.
Izdvojeno
Piratske kopije Battlefield 6 pune malvera
Istraživači iz Bitdefender Labs-a upozorili su na novu kampanju koja cilja gejmere koji su u potrazi za „besplatnim“ ili hakovanim verzi... Dalje
Novi ClickFix napadi: lažni porno sajtovi iz oglasa šire malvere
Istraživači iz kompanije Acronis upozoravaju na novu kampanju koja kombinuje ClickFix trikove i lažne porno sajtove kako bi prevarila korisnike da ... Dalje
Novi ClickFix trik: lažno Windows ažuriranje navodi korisnike da instaliraju malver
Istraživač Danijel B. iz britanskog NHS-a, otkrio je kampanju koja je počela pre oko mesec dana na domenu groupewadesecurity[.]com. Kada žrtva otv... Dalje
Matrix Push C2: lažne notifikacije veb pregledača vode do malvera
Istraživači iz BlackFrog-a otkrili su novu komandno-kontrolnu infrastrukturu nazvanu Matrix Push C2, koja koristi legitimnu funkciju web pregledača... Dalje
WhatsApp propust otkrio 3,5 milijardi brojeva korisnika širom sveta
WhatsApp ima još jedan problem sa privatnošću - ovog puta zbog dizajna aplikacije. Kada je tim istraživača sa Univerziteta u Beču testirao funk... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





