Wickr poruke koje se samouništavaju od sada i na Windowsu, OS X i Lunuxu
Vesti, 05.12.2014, 08:32 AM

Wickr aplikacije za iOS i Android važe za veoma bezbedne aplikacije za razmenu poruka zbog toga što se poruke poslate preko ove aplikacije, uključujući i slike i video snimke, automatski samouništavaju. Sada je Wickr dostupan i Windows, Mac i Linux korisnicima.
Nove aplikacije za Windows, Mac i Linux obećavaju korisnicima da neće čuvati njihove razgovore. Wickr ne čuva razgovore ili metapodatke na svojim serverima, i koristi višeslojnu AES256 i ECDH521 enkripciju za slanje poruka drugim korisnicima.
Kompanija je ponudila nagradu u iznosu od 100000 dolara svakom ko pronađe ozbiljne ranjivosti u enkripciji servisa.
Svaka poruka ima tajmer za automatsko samouništenje, sa maksimalnim rokom od 6 dana i minimalnim od 3 sekunde. Osim uklanjanja poruka iz chat prozora, Wickr koristi i “Shredder” koji povremeno briše istoriju konverzacija sa hard diska, a kompanija tvrdi da ove poruke ne mogu biti vraćene forenzičkim metodama.
Prilikom prijavljivanja, korisnici mogu da odaberu ime koje će omogućiti drugim korisnicima da ga pronađu, a bira i lozinku za prijavljivanje na servis i korišćenje apilikacije na različitim uređajima. Korisnici mogu da unesu i email adresu i telefonski broj koji se takođe šifruju na serverima Wickra. Ali ovo je samo mogućnost a ne i obaveza korisnika.
Pored sigurnosnih mera, aplikacija omogućava da razgovarate sa grupom koja ne može da ima više od 10 članova. Aplikacija ne prikazuje reklame i ne prati korisnika.
Ipak, treba imati na umu da ništa ne sprečava onog koji primi vašu poruku da je slika i sačuva ili čak širi dalje. Wickr Android aplikacija može da blokira screenshotove, ali to nije moguće na iOS, a kako izgleda ni na desktop verzijama. Dakle, slanje poruka preko Winckra podrazumeva da verujete onom kome šaljete poruku.
Sve veće špijuniranjem od strane vlasti širom sveta i hakerskim napadima koji rezultiraju kompromitovanjem podataka, jasno je zašto postoji potreba za ovakvim aplikacijama koje ne čuvaju komunikacije korisnika.
Direktor kompanije Wickr Niko Sel kaže da je desktop verzija servisa više od jednostavnog proširenja platforme koja je sada dostupna i korisnicima desktop računra.
“Pokušavamo da budemo aplikacija broj jedan koju koristite na svom telefonu i da bismo to postigli, moramo biti gde god da ste. Poruke moraju ići gde god vi idete. Deluje kao ironija, ali ovo je i dalje mobilna strategija.”

Izdvojeno
Otkriveno na hiljade lažnih onlajn prodavnica - kupci ostali bez novca na računima

Firma za sajber bezbednost Silent Push otkrila je na hiljade veb sajtova koji se lažno predstavljaju kao sajtovi velikih brendova kao što su Apple i... Dalje
40 lažnih ekstenzija za Firefox krade kriptovalute korisnika

Istraživači sajber bezbednosti iz kompanije Koi Security otkrili su više od 40 ekstenzija za Mozilla Firefox koje kradu privatne ključeve i seed f... Dalje
Budite oprezni: veštačka inteligencija ponekad izmišlja i može vas poslati na lažni veb sajt

Bezbednosni istraživači otkrili su ozbiljan rizik u radu velikih jezičkih modela (LLM), poput popularnih AI asistenata. Naime, kada ih pitate jedno... Dalje
Ažurirajte Chrome odmah: Hakeri koriste ranjivost u veb pregledaču

Google je objavio hitna bezbednosna ažuriranja za Chrome kako bi rešio ozbiljnu ranjivost koja se već zloupotrebljava u napadima. Ovaj „zero-... Dalje
Kada sajber kriminal ubija: Bolnice na udaru ransomware-a
.jpg)
Do skoro, sajber kriminal se uglavnom svodio na krađu podataka ili novca. Ali dva napada ransomware-a na evropske bolnice pokazuju da sajber kriminal... Dalje
Pratite nas
Nagrade