Zbog masovnog sajber napada zaustavljena proizvodnja baterija u fabrikama Varta
Vesti, 14.02.2024, 09:30 AM
Nemački proizvođač baterija i akumulatora za automobile Varta AG je saopštio da je sajber napad koji se dogodio u ponedeljak stavio van mreže pet njegovih proizvodnih pogona.
Kompanija je objavila zvaničnu izjavu u kojoj je otkrila detalje o napadu.
„Sinoć, 12. februara 2024., VARTA grupa je bila meta sajber napada na delove njenih IT sistema. To utiče na pet proizvodnih pogona i administraciju“, saopštila je kompanija.
Proizvođač baterija je naveo da su njegovi IT sistemi i proizvodni kapaciteti privremeno „isključeni sa interneta“ i „proaktivno isključeni iz bezbednosnih razloga“.
„U skladu sa planom za vanredne situacije za ovakve situacije, odmah su preduzete neophodne mere predostrožnosti“, saopštili su iz kompanije.
Kompanija je rekla da se obim štete još uvek utvrđuje, ali da se „najviše pažnje polaže da se obezbedi integritet podataka“.
Odmah je forimirana radna grupa sastavljena od stručnjaka za sajber-bezbednost i stručnjaka za forenziku podataka koja treba da što pre obezbedi normalan rad ali i sanaciju štete koju je prouzrokovao napad.
Izdvojeno
Novi macOS malver ClickLock krade podatke uz pomoć korisnika
Istraživači kompanije Group-IB otkrili su novi macOS malver pod nazivom ClickLock Stealer, koji za kompromitovanje uređaja ne koristi ranjivosti op... Dalje
Chrome ekstenzija sa skoro milion korisnika uklonjena zbog sumnjivog prikupljanja podataka
Google je uklonio popularnu Chrome ekstenziju ModHeader iz Chrome Web Store-a nakon što su istraživači kompanije Stripe otkrili skrivene funkcional... Dalje
LastPass upozorava na fišing kampanju koja koristi lažna bezbednosna obaveštenja
Kompanija LastPass je upozorila korisnike na novu fišing kampanju u kojoj napadači koriste lažna bezbednosna obaveštenja kako bi ih usmerili na zl... Dalje
Apple upozorava: prevaranti sve češće koriste FaceTime za krađu podataka i novca korisnika
Apple je upozorio korisnike iPhone i iPad uređaja da svaki neočekivani FaceTime poziv, poruku ili zahtev za deljenje ličnih podataka tretiraju kao ... Dalje
Novi Android malver RedHook koristi Wireless ADB za preuzimanje kontrole nad telefonom
Istraživači kompanije Group-IB upozoravaju na novu verziju Android malvera RedHook, koja koristi funkciju Wireless ADB kako bi stekla privilegije zn... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





