Gejmeri su meta novog opasnog malvera
Opisi virusa, 18.04.2022, 10:00 AM

Novi malver dizajniran za krađu podataka dodat je portfoliju grupe Haskers Gang. Istraživači iz Cisco Talosa kažu da se malver, nazvan ZingoStealer, besplatno nudi članovima Telegram grupe Haskers Ganga.
Aktivna od 2020. godine, Haskers Gang nije tipična grupa sajber kriminalaca. Reč je o “zajednici” verovatno sa sedištem u istočnoj Evropi, sa nekoliko osnivača i hiljadama povremenih članova.
Haskers Gang sa članovima komunicira preko Telegrama i Discorda preko kojih deli ažuriranja, alate i informacije o najnovijim aktivnostima grupe. Njihova Telegram grupa ima nešto manje od četiri hiljade pretplatnika koji dele savete o krekovima, kripterima, zaobilaženju bezbednosnih mera i softveru za hakovanje. Telegram se takođe koristi i za upravljanje zlonamernim programima i eksfiltriranim paketima podataka.
Prema rečima istraživača, hakeri ciljaju gejmere preko "cheat" kodova, piratskog softvera i uglavnom su fokusirani na žrtve koje govore ruski.
Novi malver grupe ZingoStealer krade informacije i može, između ostalog, prikupljati podatke za prijvljivanje na naloge, podatke iz Chromea i Firefoxa i Discord tokene. Pored toga, malver će pokušati da iskoristi sve akreditive novčanika za kriptovalute koje čuvaju ekstenzije pretraživača za BitApp, Coinbase, Binance i Brave.
ZingoStealer se takođe može koristiti u kombinaciji sa drugim malverima, uključujući RedLine Stealer.
ZingoStealer se takođe može koristiti za postavljanje majnera kriptovaluta na zaraženim sistemima, kojeg hakeri interno nazivaju „ZingoMiner“.
ZingoStealer je prvi put objavljen u martu ove godine. Iako je to novi malver, njegov kod je već prošao kroz opsežan razvoj i trenutno postoji više verzija koje hakeri koriste.
Osim verzije ZingoStealera koju Haskers Gang nudi besplatno drugim sajber kriminalcima, grupa takođe pokušava da zaradi od verzije za koju se plaća pretplata, koja košta oko 300 rubalja (3 dolara).

Izdvojeno
Opasni malver se širi preko Google oglasa koji reklamiraju popularni softver

Kompanija Trend Micro upozorila je na backdoor malver RomCom koji se širi sa veb sajtova na kojima se nudi poznati ili čak izmišljeni softver. Napa... Dalje
Novi malver Bandit Stealer krade podatke iz internet pretraživača i kripto novčanika
.jpg)
Istraživači iz kompanije Trend Micro otkrili su novi malver za krađu informacija koji cilja pretraživače i kripto novčanike. Iako je malver, naz... Dalje
Stručnjaci upozoravaju na novi malver koji može fizički da ošteti elektroenergetsku mrežu

U decembru 2021., korisnik sa ruskom IP adresom je postavio misteriozni malver na Googleov servis za skeniranje malvera VirusTotal. Prema analizi koju... Dalje
Novi malver, Atomic macOS Stealer, krade lozinke i kriptovalutu sa zaraženih računara

Poslednjih godina, macOS je sve popularniji među korisnicima, uglavnom zbog korisničkog interfejsa, koji je često hvaljen zbog svoje jednostavnosti... Dalje
Novi ransomware Cactus ima jedinstvenu taktiku za izbegavanje antivirusa

Istraživači iz kompanije za korporativne istrage i konsalting rizika Kroll otkrili su novu, sofisticiranu kampanju ransomwarea pod nazivom Cactus. R... Dalje
Pratite nas
Nagrade