Gejmeri su meta novog opasnog malvera
Opisi virusa, 18.04.2022, 10:00 AM

Novi malver dizajniran za krađu podataka dodat je portfoliju grupe Haskers Gang. Istraživači iz Cisco Talosa kažu da se malver, nazvan ZingoStealer, besplatno nudi članovima Telegram grupe Haskers Ganga.
Aktivna od 2020. godine, Haskers Gang nije tipična grupa sajber kriminalaca. Reč je o “zajednici” verovatno sa sedištem u istočnoj Evropi, sa nekoliko osnivača i hiljadama povremenih članova.
Haskers Gang sa članovima komunicira preko Telegrama i Discorda preko kojih deli ažuriranja, alate i informacije o najnovijim aktivnostima grupe. Njihova Telegram grupa ima nešto manje od četiri hiljade pretplatnika koji dele savete o krekovima, kripterima, zaobilaženju bezbednosnih mera i softveru za hakovanje. Telegram se takođe koristi i za upravljanje zlonamernim programima i eksfiltriranim paketima podataka.
Prema rečima istraživača, hakeri ciljaju gejmere preko "cheat" kodova, piratskog softvera i uglavnom su fokusirani na žrtve koje govore ruski.
Novi malver grupe ZingoStealer krade informacije i može, između ostalog, prikupljati podatke za prijvljivanje na naloge, podatke iz Chromea i Firefoxa i Discord tokene. Pored toga, malver će pokušati da iskoristi sve akreditive novčanika za kriptovalute koje čuvaju ekstenzije pretraživača za BitApp, Coinbase, Binance i Brave.
ZingoStealer se takođe može koristiti u kombinaciji sa drugim malverima, uključujući RedLine Stealer.
ZingoStealer se takođe može koristiti za postavljanje majnera kriptovaluta na zaraženim sistemima, kojeg hakeri interno nazivaju „ZingoMiner“.
ZingoStealer je prvi put objavljen u martu ove godine. Iako je to novi malver, njegov kod je već prošao kroz opsežan razvoj i trenutno postoji više verzija koje hakeri koriste.
Osim verzije ZingoStealera koju Haskers Gang nudi besplatno drugim sajber kriminalcima, grupa takođe pokušava da zaradi od verzije za koju se plaća pretplata, koja košta oko 300 rubalja (3 dolara).

Izdvojeno
Nevidljivi lopov: Kako NFC malver SuperCard krade novac sa računa korisnika Androida

Ruski stručnjaci za sajber bezbednost upozorili su na napade u kojima se za krađu podataka koristi modifikovana verzija legitimnog NFC softvera. Oni... Dalje
Novi opasni ransomware briše sadržaj fajlova na uređajima
.png)
Istraživači iz kompanije Trend Micro otkrili su novi ransomware koji osim mogućnosti šifrovanja fajlova, ima mogućnost i njihovog trajnog brisa... Dalje
Malver Myth Stealer: kradljivac podataka na lažnim sajtovima sa video igrama

Istraživači sajber bezbednosti iz Trellix-a upozorili su na novi malver za krađu podataka pod nazivom Myth Stealer, koji se širi putem lažnih veb... Dalje
Malver Acreed: nova zvezda na crnom sajber-tržištu
.jpg)
Na ruskom hakerskom sajtu Russian Market pojavio se novi malver po imenu Acreed, koji je za kratko vreme postao veoma popularan, a očekuje se da će ... Dalje
Malver FrigidStealer inficira macOS preko lažnih ažuriranja Safari-ja
.jpg)
Istraživači iz firme za sajber bezbednost Wazuh upozorili su na malver FrigidStealer koji inficira macOS preko lažnih ažuriranja pregledača da bi... Dalje
Pratite nas
Nagrade