Novi malver za pljačku bankomata prodaje se na Dark Webu

Opisi virusa, 18.10.2017, 11:00 AM

Novi malver za pljačku bankomata prodaje se na Dark Webu

Hakovanje bankomata nikad nije bilo lakše.

Da bi hakovali bankomate sajber kriminalci obično iskorišćavaju propuste u hardveru i softveru tako da ih "primoraju" da izbace novac. Stvari međutim postaju jednostavnije: sada svako može da hakuje bankomat za šta je potreban malver koji se može kupiti na internetu.

ATM malver koji je nazvan CutletMaker se pojavio u maju, u oglasu objavljenom na jednom hakerskom forumu. Za malver je tada bilo potrebno izdvojiti oko 5000 dolara vredne Bitcoine, kažu istraživači iz Kaspersky Laba koji su prvi primetili pomenuti post na forumu u kome se reklamira ovaj malver.

Post sadrži i kratak opis i uputstvo za malver koji je dizajniran za napade na različite modele bankomata pomoću API proizvođača,o bez interakcije sa korisnicima bankomata i njihovim podacima.

Drugim rečima, malver ne nanosi štetu korisnicima banaka direktno. On je fokusiran na same bankomate, koje treba naterati da izbace novac bez dozvole.

U uputstvu je spomenut i zloglasni malver za bankomate Tyupkin, koji je Kaspersky Lab analizirao još 2014, a koga je koristila internacionalna grupa sajber kriminalaca za izvođenje Jackpoint napada od kog su zaradili milione inficirajući bankomate širom Evrope.

Paket koji se prodavao za 5000 dolara sadržao je CutletMaker, ATM malver koji je glavni element, Stimulator, aplikaciju koja prikuplja informacije o keš kasetama bankomata, i c0decalc aplikaciju koja generiše lozinku za malver.

Istraživači iz Kaspersky Laba kažu da je za pljačku bankomata pomoću malvera CutletMaker potrebno dvoje ljudi, koji moraju imati pristup USB portu bankomata na koji treba povezati potreban hardver i zatim pokrenuti malver.

Oglas za CutletMaker ATM malver najpre se pojavio na AlphaBay marketu na Dark Webu, koga je FBI zatvorio u julu. Sada se malver prodaje na namenskom sajtu, ATMjackpot, doduše, sa manjim izmenama u odnosu na verziju koja je reklamirana na AlphaBay. Nova verzija i jeftinija, i za nju autor malvera traži oko 1500 dolara.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Novi malver ruskih hakera LOSTKEYS je digitalna verzija špijuna

Novi malver ruskih hakera LOSTKEYS je digitalna verzija špijuna

Google-ova obaveštajna grupa za pretnje (GTIG) identifikovala je novi malver pod nazivom LOSTKEYS, dizajniran za krađu fajlova i sistemskih podataka... Dalje

Novi, opasni trojanac koji krade lozinke širi se preko YouTube-a

Novi, opasni trojanac koji krade lozinke širi se preko YouTube-a

Istraživači bezbednosti iz CYFIRMA otkrili su novi malver nazvan Neptun RAT koji inficira Windows uređaje i krade lozinke. Malver koga bezbednosni ... Dalje

Novi malver koji krade lozinke širi se preko YouTube-a

Novi malver koji krade lozinke širi se preko YouTube-a

Novootkriveni malver za krađu informacija pod nazivom Arcane Stealer krade mnoštvo korisničkih podataka, uključujući podatke za prijavljivanje z... Dalje

Novi malver MassJacker krije se u piratskom softveru

Novi malver MassJacker krije se u piratskom softveru

Korisnici koji traže piratski softver mete su napada koji rezultiraju infekcijom novim malverom pod nazivom MassJacker. Prema nalazima kompanije Cybe... Dalje

Hakeri koriste Google Docs i Steam za kontrolu malvera koji kradu lozinke

Hakeri koriste Google Docs i Steam za kontrolu malvera koji kradu lozinke

Google Docs i druge pouzdane platforme se koriste za skrivenu kontrolu malvera koji kradu, lozinke, logove ćaskanja i osetljive podatke (infostealer... Dalje