Otkriven novi POS malver, koji je trenutno u fazi razvoja
Opisi virusa, 27.11.2014, 22:59 PM

Istraživač Nik Hofman otkrio je novu familiju POS (point-of-sale) malvera koji detektuje tek nekolicina antivirusa.
Malver Getmypass je sličan drugim takozvanim RAM scarperima, koji prikupljaju nešifrovane podatke platnih kartica iz memorije platnog sistema.
Ova vrsta malvera odgovorna je za velike incidente sa kompromitovanjem platnih kartica u kompanijama Target, Neiman Marcus i drugim. Malveri ovog tipa koriste slabost u sistemima za koju stručnjaci kažu da bi mogla biti uklonjena snažnijom enkripcijom podataka platnih kartica.
Hofman kaže da je Getmypass još uvek u fazi razvoja. On još uvek nema funkcionalnost za komandu i kontrolu, koju hakeri koriste da bi izdavali komande malveru.
“Veoma je važno pratiti alate kao što je ovaj od njihovih najranijih faza kako bi istraživači mogli da posmatraju njihov razvoj i njihovo eventualno prerastanje u sledeći veliki alat”, kaže Hofman.
Getmypass za sada nije naročito napredan, ali je uprkos tome uspeo da izbegne 55 anitivirusnih skenera na VirusTotalu.
Neki bezbednosni programi mogu propustiti malver prilikom prvog skeniranja ali ga kasnije označiti za uklanjanje ako počne da radi nešto što se smatra sumnjivim ponašanjem, kao što je na primer slanje podataka udaljenom serveru.
I istraživači iz kompanije Trend Micro analizirali su ovaj malver i zaključili da je on sličan jednoj verziji malvera BlaskPOS, veoma korišćenog RAM scarpera.
Getmypass ima iste funkcije koje imaju i drugi POS malveri, kao što je sposobnost traženja podataka kreditnih kartica i provere podataka radi potvrde da su ti podaci valdini.
Ipak, malveru nedostaju neke druge funkcije koje imaju drugi POS malveri, kao što su mogućnost beleženja pritisaka na tastere, prikupljanje akreditiva za prijavljivanje i drugo.
Malver je očigledno još uvek “maloletan”. Njegovi autori verovatno u ovom trenutku testiraju svoj alat i aktivno ga razvijaju.
Malver je potpisan digitalnim sertifikatom izdavača “Bargaining active”. Digitalni sertifikati se koriste za potpisivanje programa, što im može dati veću legitimnost kada ih skeniraju antivirusni programi.

Izdvojeno
Novi, opasni trojanac koji krade lozinke širi se preko YouTube-a
.jpg)
Istraživači bezbednosti iz CYFIRMA otkrili su novi malver nazvan Neptun RAT koji inficira Windows uređaje i krade lozinke. Malver koga bezbednosni ... Dalje
Novi malver koji krade lozinke širi se preko YouTube-a
.jpg)
Novootkriveni malver za krađu informacija pod nazivom Arcane Stealer krade mnoštvo korisničkih podataka, uključujući podatke za prijavljivanje z... Dalje
Novi malver MassJacker krije se u piratskom softveru
.jpg)
Korisnici koji traže piratski softver mete su napada koji rezultiraju infekcijom novim malverom pod nazivom MassJacker. Prema nalazima kompanije Cybe... Dalje
Hakeri koriste Google Docs i Steam za kontrolu malvera koji kradu lozinke

Google Docs i druge pouzdane platforme se koriste za skrivenu kontrolu malvera koji kradu, lozinke, logove ćaskanja i osetljive podatke (infostealer... Dalje
BlackLock je nova opasna ransomware banda

Istraživači iz kompanije za sajber bezbednost Reliaqest upozoravaju na ekstremno opasnu ransomware bandu BlackLock koja se pojavila u martu prošle ... Dalje
Pratite nas
Nagrade