Trojanac Odlanor vara u pokeru
Opisi virusa, 22.09.2015, 19:15 PM

Istraživači iz kompanije ESET otkrili su malver koji je jedinstven po tome što špijunira igrače sa sajtova za online kockanje, posebno sajtova Full Tilt Poker i PokerStars i pravi snimke žrtvine igre koje šalje napadačima.
Reč je o trojancu Win32/Spy.Odlanor koga kada se instalira na računaru žrtve hakeri koriste da bi varali u online pokeru praveći snimke karata inficiranih protivnika.
Kada malver napravi takav snimak on ga šalje napadaču koji se zatim pridružuje stolu za kojim je žrtva, čije je karte video.
Kao i u slučaju mnogih drugih trojanaca, Win32/Spy.Odlanor inficira računar kada korisnik preuzima neke korisne programe sa sajtova koji nisu zvanični sajtovi proizvođača. Malver se maskira kao beigni instaler za programe različite namene, kao što su Daemon Tools ili mTorrent. U nekim slučajevima, trojanac se instalira preko programa koji su povezani sa pokerom, kao što su Tournament Shark, Poker Calculator Pro, Smart Buddy, Poker Office i drugi.
Kada se malver instalira i pokrene, on se koristi da napravi snimke prozora dva ciljana poker klijenta - Full Tilt Poker ili PokerStars. Ako ih korisnik koristi, malver će automatski praviti snimke koje će zatim slati napadaču.
Za napadača je važno da zna ID igrača jer oba pomenuta sajta omogućavaju igračima da traže druge igrače uz pomoć jedinstvenog ID igrača, što olakšava napadaču da se pridruži stolu za kojim igra žrtva.
U ESET-u nisu sigurni da li prevaranti sami igraju igre ili to rade na neki automatizovani način.
Novijim verzijama ovog trojanca koje su otkrivene dodata je funkcionalnost krađe podataka opšte namene zahvaljujući tome što je u trojanca ugrađena verzija alata NirSoft WebBrowserPassView tako da ove verzije mogu da izvlače lozinke iz različitih browsera. NirSoft WebBrowserPassView je legitiman ali potencijalno nebezbedan alat, koji može da izvlači lozinke iz browsera.
Prema tvrdnjama istraživača ESET-a računari nekoliko stotina igrača online pokera inficirani su u proteklih šest meseci, a najveći broj infekcija otkriven je u istočnoevropskim zemljama, posebno u Poljskoj, Češkoj i Mađarskoj.

Izdvojeno
Novi, opasni trojanac koji krade lozinke širi se preko YouTube-a
.jpg)
Istraživači bezbednosti iz CYFIRMA otkrili su novi malver nazvan Neptun RAT koji inficira Windows uređaje i krade lozinke. Malver koga bezbednosni ... Dalje
Novi malver koji krade lozinke širi se preko YouTube-a
.jpg)
Novootkriveni malver za krađu informacija pod nazivom Arcane Stealer krade mnoštvo korisničkih podataka, uključujući podatke za prijavljivanje z... Dalje
Novi malver MassJacker krije se u piratskom softveru
.jpg)
Korisnici koji traže piratski softver mete su napada koji rezultiraju infekcijom novim malverom pod nazivom MassJacker. Prema nalazima kompanije Cybe... Dalje
Hakeri koriste Google Docs i Steam za kontrolu malvera koji kradu lozinke

Google Docs i druge pouzdane platforme se koriste za skrivenu kontrolu malvera koji kradu, lozinke, logove ćaskanja i osetljive podatke (infostealer... Dalje
BlackLock je nova opasna ransomware banda

Istraživači iz kompanije za sajber bezbednost Reliaqest upozoravaju na ekstremno opasnu ransomware bandu BlackLock koja se pojavila u martu prošle ... Dalje
Pratite nas
Nagrade