Trojanac koristi TeamViewer da bi inficirani računar pretvorio u proxy
Opisi virusa, 27.05.2016, 07:00 AM

Maliciozni programi koji primenjuju popularni program TeamViewer da bi dobili neovlašćeni pristup inficiranom računaru nisu novost. Međutim, malver koga su otkrili istraživači ruske kompanije Doctor Web zajedno sa kolegama iz Yandexa je izuzetak jer on koristi TeamViewer za nešto potpuno drugačije.
Istraživači iz kompanija Doctor Web i Yandex početkom ovog meseca otkrili su backdoor trojanca koji je nazvan BackDoor.TeamViewer.49.
Za širenje malvera BackDoor.TeamViewer.49 kriminalci koriste jedan drugi maliciozni program, dropper, nazvan Trojan.MulDrop6.39120, koji se krije u ažuriranju za Flash Player.
Kada korisnik pokrene izvršni fajl Trojan.MulDrop6.39120, instalira se Flash Player. U međuvremenu, on će na disku krišom sačuvati TeamViewer, BackDoor.TeamViewer.49 i konfiguracioni fajl. Tokom instalacije, prikazuje se legitimni prozor installera Flash Playera.
Ono što je ovde neobično je to što kriminalci ne koriste TeamViewer da bi dobili pristup inficiranom računaru.
Oni su fajl TeamViewera avicap32.dll zamenili malicioznom verzijom koja sadrži BackDoor.TeamViewer.49. S obzirom da TeamViewer automatski pokreće avicap32.dll u memoriji operativnog sistema, kriminalci treba samo da dodaju auto-run funkcije TeamVieweru i da sakriju ikonu aplikacije iz sistemska trake poslova Windowsa.
Kada kriminalci obave neophodne izmene i pokrenu TeamViewer, backdoor se preko šifrovanog kanala povezuje sa komandno-kontrolnim serverom čekajući instrukcije.
Istraživači Doctor Weba kažu da je glavna funkcija verzija backdoora koje su oni analizirali da funkcionišu kao web proxy, i da maskiraju pravu IP adresu kriminalaca.
“Iako ćemo ovo morati pažljivije da razmotrimo, pravi problem predstavlja instalacija malicioznog programa. Kada je sistem inficiran, kriminalci praktično mogu da urade sve sa tim sistemom”, rekao je portparol TeamViewera, koji je savetovao korisnike da zaštite svoje sisteme najbolje što mogu - adekvatnim antivirusom.

Izdvojeno
Novi malver ruskih hakera LOSTKEYS je digitalna verzija špijuna

Google-ova obaveštajna grupa za pretnje (GTIG) identifikovala je novi malver pod nazivom LOSTKEYS, dizajniran za krađu fajlova i sistemskih podataka... Dalje
Novi, opasni trojanac koji krade lozinke širi se preko YouTube-a
.jpg)
Istraživači bezbednosti iz CYFIRMA otkrili su novi malver nazvan Neptun RAT koji inficira Windows uređaje i krade lozinke. Malver koga bezbednosni ... Dalje
Novi malver koji krade lozinke širi se preko YouTube-a
.jpg)
Novootkriveni malver za krađu informacija pod nazivom Arcane Stealer krade mnoštvo korisničkih podataka, uključujući podatke za prijavljivanje z... Dalje
Novi malver MassJacker krije se u piratskom softveru
.jpg)
Korisnici koji traže piratski softver mete su napada koji rezultiraju infekcijom novim malverom pod nazivom MassJacker. Prema nalazima kompanije Cybe... Dalje
Hakeri koriste Google Docs i Steam za kontrolu malvera koji kradu lozinke

Google Docs i druge pouzdane platforme se koriste za skrivenu kontrolu malvera koji kradu, lozinke, logove ćaskanja i osetljive podatke (infostealer... Dalje
Pratite nas
Nagrade