Alat RECONNECT koristi bag u web sajtovima sa opcijom ''Prijavi se sa Facebook nalogom''
Društvene mreže, 12.03.2015, 00:30 AM

Igor Homakov, istraživač iz kompanije Sakurity otkrio je kritični bezbednosni propust koji omogućava hakerima da preotmu Facebook naloge na web sajtovima koji koriste funkciju “Prijavi se preko Facebooka”.
Ranjivost ne omogućava hakerima pristup lozinki Facebook naloga, ali im omogućava pristup nalogu pomoću Facebook aplikacije third-party web sajtova kao što su Bit.ly, Mashable, Vimeo, About.me i drugih.
Homakov je o propustu obavestio Facebook pre godinu dana, ali je kompanija odbila da ga ispravi jer bi to ugrozilo kompatibilnost Facebooka sa većinom web sajtova.
Kritični propust koji je otkrio Homakov koristi nedostatak CSRF (Cross-Site Request Forgery) zaštite za tri procesa: prijavljivanje, odjavljivanje i i prijavljivanje na druge sajtove sa Facebook nalogom.
Prva dva problema mogao je da reši Facebook, ali prema rečima Homakova, to još uvek nije učinjeno. Međutim, ovo poslednje moraju da reše vlasnici web sajtova koji korisnicima nude opciju “Login with Facebook”.
Zbog toga što Facebook nije želeo da ispravi ovaj propust, Homakov je objavio alat, nazvan RECONNECT, koji iskorišćava propust i omogućava hakerima da generišu URL-ove koji se mogu koristiti za preotimanje naloga na sajtovima koji koriste “Login with Facebook” dugme.
Homakov je objavio i post na blogu u kome je hakerima objasnio korak po korak kako je moguće iskoristiti ovaj propust, koji im može omogućiti da promene email i lozinku na hakovanom Facebook nalogu, da čitaju privatne poruke korisnika i mnogo toga još.
Kada potencijalne žrtve kliknu na URL-ove, one se odjavljuju sa svojih Facebook naloga i prijavljuju na lažne naloge na društvenim mrežama koje kreiraju napadači. U isto vreme, nalozi žrtava na web sajtovima koji koriste “Login with Facebook” se povezuju sa tim lažnim nalozima.
Svaki web sajt koji podržava “Login with Facebook” može biti hakovan ručnim ubacivanjem linka u alat koji generiše Facebook login zahteve u ime korisnika.

Izdvojeno
Facebook želi da koristi slike koje nikada niste objavili za obuku AI modela

Facebook već godinama koristi javne objave, fotografije i interakcije korisnika za obuku veštačke inteligencije. Kompanija je već iskoristila javn... Dalje
Facebook uvodi passkey – bezbedniji način prijave bez lozinke
.jpg)
Facebook je najavio da uvodi passkey (digitalni ključ) kao novi način prijavljivanja na mobilnim uređajima, bez potrebe za klasičnim lozinkama. Ov... Dalje
Zašto sajber kriminalci traže posao na LinkedIn-u
.jpg)
Sajber kriminalci iz poznate grupe FIN6 predstavljaju se kao ljudi koji traže posao na platformama poput LinkedIn-a kako bi zarazili poslodavce malve... Dalje
Oglasi za lažne AI video generatore na Facebook-u i LinkedIn-u šire malvere

Mandiant Threat Defens upozorava korisnike na prevaru iza koje stoji grupa UNC6032 koja na društvenim mrežama postavlja oglase za lažne AI video al... Dalje
TikTok video snimci šire malvere Vidar i StealC

Sajber kriminalci koriste TikTok video snimke za širenje malvera za krađu informacija Vidar i StealC u ClickFix napadima, upozorava Trend Micro. Re... Dalje
Pratite nas
Nagrade