Facebook pokreće svoju prodavnicu aplikacija za sve uređaje i platforme
Društvene mreže, 10.05.2012, 09:31 AM
Facebook je najavio pokretanje Centra za aplikacije (App Center) kao mesta na kome će 900 miliona korisnika ove društvene mreže moći da pronađu najbolje iOS aplikacije, aplikacije za Android, veb aplikacije, mobilne veb aplikacije pa čak i aplikacije za desktop.
“Cilj je rešiti problem pronalaženja aplikacija na osnovu toga šta vi i vaši prijatelji volite,” kažu iz Facebook-a.
Facebook-ov Centar za aplikacije će ponuditi besplatne aplikacije kao i one čije se korišćenje plaća. U kompaniji očekuju da će njihov centar biti izvor prihoda za programere aplikacija ali i veoma zanimljiva poslovna prilika kako za programere aplikacija tako i za samu kompaniju Facebook.
Centar će biti personalizovan, odnosno prilagođen korisniku kao što je to slučaj i sa samim Facebook-om. Facebook će prikupljati podatke korisnika kao i podatke o tome koliko se često korisnici vraćaju određenoj aplikaciji i koliko dugo se zadržavaju na njoj. Sve ove informacije će odlučivati o kvalitetu aplikacije. Ovo bi trebalo da pomogne programerima aplikacija da unaprede svoje programe.
Ambicije Facebook-a su da Centar za aplikacije postane omiljeno odredište za programere aplikacija posebno kada je reč o mobilnim veb aplikacijama.
Iz kompanije kažu da njihov centar nije konkurencija Apple-i i Google-u. Šta više, App Center će usmeravati saobraćaj ka iOS i Android platformama. Primera radi, ako pretražujete Facebook-ov Centar za aplikacije i odaberete aplikaciju za Android, klik će vas odvesti na stranicu aplikacije na Google Play.
Internet adresa Centra za aplikacije će biti facebook.com/appcenter, ali ta stranica još uvek nije u funkciji tako da će vas dočekati poruka o grešci (“Tražena strana nije pronađena”). Pokretanje centra se očekuje u narednih nekoliko nedelja.

Izdvojeno
Meta uvodi AI alate za otkrivanje prevara na Facebooku, Messengeru i WhatsAppu
Meta uvodi novu generaciju alata zasnovanih na veštačkoj inteligenciji, dizajniranih za otkrivanje i zaustavljanje prevara na platformama Facebook, ... Dalje
Prevaranti koriste Meta oglase i lažne vesti za globalne investicione prevare
Investicione prevare su među najprofitabilnijim oblicima internet kriminala i sve češće koriste društvene mreže kao glavni kanal za pronalaženj... Dalje
Instagram uvodi obaveštenja za roditelje tinejdžera o pretragama vezanim za samopovređivanje
Instagram će u narednim nedeljama početi da obaveštava roditelje koji koriste opciju roditeljskog nadzora ukoliko je njihovo dete u kratkom vremens... Dalje
Reddit kažnjen zbog nezakonitog korišćenja podataka dece mlađe od 13 godina
Britanski regulator za zaštitu podataka (ICO) kaznio je društvenu mrežu Reddit sa oko 14,47 miliona funti zbog nezakonitog prikupljanja i korišće... Dalje
Irska pokrenula istragu o X-u: Grok pod lupom zbog mogućeg kršenja GDPR-a
Irska je zvanično pokrenula istragu protiv kompanije X nakon optužbi da je njen AI alat Grok generisao seksualizovane slike stvarnih osoba bez njiho... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





