Neki korisnici iPhonea tvrde da Facebook krišom uključuje kameru telefona
Društvene mreže, 13.11.2019, 02:30 AM

Na društvenim mrežama pojavili su se korisnici iPhone uređaja koji se žale da aplikacija Facebook krišom aktivira kameru pametnog telefona u pozadini dok gledaju fotografije i video snimke na društvenoj mreži.
Korisnici se žale da kada gledaju sliku ili video na Facebooku u režimu celog ekrana, a zatim se vrate u normalni režim pregleda, aplikacija se pomera udesno. Sa leve strane se pojavljuje prostor u kom korisnici mogu videti da je kamera iPhonea aktivirana.
Međutim, u ovom trenutku nije jasno da li je to samo greška zbog koje Facebook aplikacija pristupa samo interfejsu kamere, ili ona nešto snima ili učitava. Ako se ispostavi da je ovo drugo, to će biti vrlo loše za Facebook.
Ovo zapažanje korisnika je odmah privuklo pažnju drugih korisnika Facebooka, pa su mnogi pokušali da urade isto, ali nisu uspeli, što ukazuje na to da loše ažuriranje softvera nije isporučeno svima i da možda utiče samo na deo korisnika Facebooka.
Džošua Meduks, jedan od korisnika koji je otkrio ovu grešku, tvrdi da je ovo pokušao da izvede i uspeo u tome na najmanje 5 različitih iPhone uređaja sa operativnim sistemom iOS 13.2.2, što je poslednja verzija iOS-a. On je na Twitteru objavio kratki video kojim je pokazao šta se dešava sa kamerom iPhonea kada koristite aplikaciju Facebook.
"Napomenuću da iPhone uređaji sa operativnim sistemom iOS 12 ne prikazuju kameru, ali ne mogu reći da se ona ne koristi", rekao je on.
Neki korisnici su testirali bag pošto su najpre Facebookovoj aplikaciji oduzeli dozvole za kameru i otkrili da je gore pomenuta pozadina u tom slučaju bila samo crni ekran.
Budući da niko od korisnika Androida još nije primetio ili se bar nije žalio na sličan problem, izgleda da ako on postoji, utiče samo na neke iOS korisnike Facebooka.
Ova vest dolazi posle manje od nedelju dana nakon Facebookovog priznanja da je otprilike 100 programera aplikacija možda pristupalo podacima korisnika u određenim Facebook grupama, a podaci kojima se pristupalo uključuju imena i slike profila članova grupa.

Izdvojeno
Facebook želi da koristi slike koje nikada niste objavili za obuku AI modela

Facebook već godinama koristi javne objave, fotografije i interakcije korisnika za obuku veštačke inteligencije. Kompanija je već iskoristila javn... Dalje
Facebook uvodi passkey – bezbedniji način prijave bez lozinke
.jpg)
Facebook je najavio da uvodi passkey (digitalni ključ) kao novi način prijavljivanja na mobilnim uređajima, bez potrebe za klasičnim lozinkama. Ov... Dalje
Zašto sajber kriminalci traže posao na LinkedIn-u
.jpg)
Sajber kriminalci iz poznate grupe FIN6 predstavljaju se kao ljudi koji traže posao na platformama poput LinkedIn-a kako bi zarazili poslodavce malve... Dalje
Oglasi za lažne AI video generatore na Facebook-u i LinkedIn-u šire malvere

Mandiant Threat Defens upozorava korisnike na prevaru iza koje stoji grupa UNC6032 koja na društvenim mrežama postavlja oglase za lažne AI video al... Dalje
TikTok video snimci šire malvere Vidar i StealC

Sajber kriminalci koriste TikTok video snimke za širenje malvera za krađu informacija Vidar i StealC u ClickFix napadima, upozorava Trend Micro. Re... Dalje
Pratite nas
Nagrade