Ranjivosti u Facebook aplikacijama za Android koje omogućavaju preotimanje naloga [VIDEO]
Društvene mreže, 31.10.2013, 07:33 AM
![Ranjivosti u Facebook aplikacijama za Android koje omogućavaju preotimanje naloga [VIDEO]](/thumbs/v1_7375_ramadan.jpg)
Egipatski istraživač Muhamed Ramadan otkrio je ranjivosti u Facebook-ovim aplikacijama za Android zahvaljujući kojima hakeri mogu ukrasti pristupne tokene i preoteti naloge korisnika.
Jedna od ranjivosti koje je otkrio Ramadan je ona u Android verziji osnovne Facebook aplikacije i Facebook Messenger-u za Android.
Ramadan je otkrio da je napadaču dovoljno da pošalje žrtvi poruku koja sadrži bilo kakav prilog (video, dokument, sliku). Kada korisnik klikne na fajl da bi ga preuzeo, njegov access_token će biti sačuvan u Android Logcat, alatu koji imaju svi Android uređaji i koji prikuplja log poruke svih instaliranih aplikacija, što omogućava ostalim Android aplikacijama koje su instalirane na telefonu da se domognu tokena i pristupe Facebook nalogu žrtve.
“Svaki put kada koristite Facebook i Messenger aplikaciju za preuzimanje fajlova iz poruka, vaš access_token će procuriti i bilo koja aplikacija, čak i ona koja nije zlonamerna, može uzeti te tokene i preuzeti vaš Facebook nalog”, kaže Ramadan.
Za otkriće ove ranjivosti, koju je Ramadan prijavio Facebook-u pre nekoliko meseci, kompanija je nagradila istraživača sa 2500 dolara.
Druga ranjivost koju je otkrio Ramadan je ona u Facebook Pages Manager-u za Android, i slična je prvoj.
“Ranjivost koju sam pronašao u Facebook Pages Manager-u je ista kao ona druga ali da bi bila iskorišćena potrebno je da se prijavite na vaš Facebook nalog i vaš pristupni token će biti dostupan svim aplikacijama bez potrebe da preuzimate blo šta od bilo koga”, objašnjava Ramadan.
Za otkriće ove ranjivosti istraživač je nagrađen sa 3500 dolara.
Ramadan je savetovao korisnicima da ažuriraju svoje aplikacije kako bi se zaštitili od napada u kojima ranjivosti koje je on otkrio mogu biti iskorišćene.
Ramadan je objavio i video u kome je prikazao kako bi izgledao napad u kome se koristi ranjivost u aplikaciji Facebook Pages Manager.
Više tehničkih detalja o ovome možete naći na Attack-Secure.com.

Izdvojeno
Facebook želi da koristi slike koje nikada niste objavili za obuku AI modela

Facebook već godinama koristi javne objave, fotografije i interakcije korisnika za obuku veštačke inteligencije. Kompanija je već iskoristila javn... Dalje
Facebook uvodi passkey – bezbedniji način prijave bez lozinke
.jpg)
Facebook je najavio da uvodi passkey (digitalni ključ) kao novi način prijavljivanja na mobilnim uređajima, bez potrebe za klasičnim lozinkama. Ov... Dalje
Zašto sajber kriminalci traže posao na LinkedIn-u
.jpg)
Sajber kriminalci iz poznate grupe FIN6 predstavljaju se kao ljudi koji traže posao na platformama poput LinkedIn-a kako bi zarazili poslodavce malve... Dalje
Oglasi za lažne AI video generatore na Facebook-u i LinkedIn-u šire malvere

Mandiant Threat Defens upozorava korisnike na prevaru iza koje stoji grupa UNC6032 koja na društvenim mrežama postavlja oglase za lažne AI video al... Dalje
TikTok video snimci šire malvere Vidar i StealC

Sajber kriminalci koriste TikTok video snimke za širenje malvera za krađu informacija Vidar i StealC u ClickFix napadima, upozorava Trend Micro. Re... Dalje
Pratite nas
Nagrade