Ceo grad ostao bez interneta zbog oca koji je želeo da svojoj deci ograniči upotrebu interneta
Ostale vesti, 18.02.2022, 00:00 AM
Jedan Francuz mogao bi da završi u zatvoru zbog toga što je koristio ometač signala da bi sprečio svoju decu da posle ponoći koriste internet. To samo po sebi ne bi bilo sporno da zajedno sa njegovom decom i ceo grad nije ostajao bez interneta.
Od ponoći do 3 sata ujutru svakog dana u nedelji, francuski grad Mesanž je ostajao bez mobilnih i internet usluga.
Nakon što je mobilni operater prijavio problem Nacionalnoj agenciji za frekvencije (ANFR), utvrđeno je da se ometač signala koristi za blokiranje radio frekvencija u gradu.
Reč je o uređaju koji emituje radio talase na istoj frekvenciji kao mobilni uređaji sprečavajući ih da se povežu sa baznim stanicama i da primaju signale.
U izveštaju ANFR-a je objašnjeno da je tehničar pratio signal ometanja do kuće u susednom gradu, da bi vlasnik kuće priznao da je na internetu kupio uređaj za ometanje signala koji je koristio da bi ograničio svojim tinejdžerima upotrebu interneta putem pametnog telefona u vreme kada bi trebalo da spavaju. Njegova deca su navodno postala zavisna od društvenih mreža i drugih aplikacija, posebno u doba pandemije i karantina zbog Covid-19.
Rešenje za svoj problem ovaj otac je potražio na internet forumima. Iako mu ni na kraj pameti nije bilo da ukine internet celom gradu, korišćenje uređaja ove vrste u Francuskoj je kažnjivo, pa bi, ukoliko bude osuđen, mogao da plati kaznu do 30.000 evra, pa čak i da pola godine provede u zatvoru.
ANFR je prijavio upotrebu ovog uređaja kancelariji javnog tužilaštva, koja je zaplenila uređaj i istražuje prekršaj.
Izdvojeno
Google uvodi automatsko otkrivanje i uklanjanje ličnih podataka i lažnih eksplicitnih slika iz pretrage
Google uvodi značajna unapređenja funkcije „Rezultati o vama“, koja omogućava korisnicima da uklone lične podatke iz rezultata pretrag... Dalje
Microsoft instalirao kolačiće za praćenje na uređajima učenika
Austrijska organizacija za zaštitu privatnosti noyb ostvarila je značajnu pobedu protiv kompanije Microsoft, nakon što je utvrđeno da je tehnološ... Dalje
„Digitalni omnibus“: da li čuveni evropski zakon o zaštiti podataka gubi smisao?
Evropska komisija priprema velike izmene Opšte uredbe o zaštiti podataka (GDPR), poznate kao „Digitalni omnibus“, koje bi značajno mogl... Dalje
Evropski sud kaznio EU zbog kršenja sopstvenih zakona o zaštiti podataka
Evropski opšti sud kaznio je Evropsku komisiju, izvršno telo Evropske unije odgovorno za predlaganje i sprovođenje zakona u uniji, zbog kršenja so... Dalje
OpenAI kažnjen sa 15 miliona evra zbog načina na koji je koristio podatke korisnika za obuku ChatGPT
Italijanska uprava za zaštitu podataka ( Garante) kaznila je OpenAI sa 15 miliona evra zbog načina na koji aplikacija ChatGPT rukuje ličnim podacim... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





