Microsoftov Messenger 15. marta odlazi u penziju
Ostale vesti, 09.01.2013, 07:54 AM

Microsoft je juče obavestio više od 100 miliona korisnika Windows Live Messenger-a da će servis zvanično otići u penziju 15. marta ove godine. Toga dana, svi korisnici Messenger-a biće prebačeni na Skype, koji je Microsoft kupio u maju 2011. godine po ceni od 8,5 milijardi dolara. Iz ovoga će biti izuzeti jedino korisnici u Kini, kojima će Messenger biti dostupan i nakon 15. marta.
U emailu koji je Microsoft uputio korisnicima Messenger-a se između ostalog kaže da će korisnicima biti ponuđene najbolje karakteristike Messenger-a i Skype-a zajedno. Korisnicima se savetuje da pređu na Skype koristeći svoj Microsoft nalog (Windows Live ID). Svi kontakti sa Messenger-a biće im dostupni i na Skype-u.
Microsoft je ovu tranziciju korisnika Mesenger-a na Skype najavio još prošle godine, ali je juče prvi put spomenut tačan datum kada će se to i dogoditi.
Korisnici Messenger-a će morati da preuzu i instaliraju Skype, a najbolje bi bilo da to bude najnovija verzija programa. Kada to uradi, korisnik će moći da se prijavi na Skype sa Microsoft-ovim nalogom.
Iako je najava Microsoft-a u novembru prošle godine o penzionisanju Messenger-a izazvala mali šok među korisnicima, ova odluka kompanije nije nerazumljiva. Iako Messenger ima više od 100 miliona korisnika, baza korisnika Skype-a je značajno veća. Od momenta kada je Microsoft kupio Skype, broj korisnika Skype-a je porastao za više od 100 miliona tako da ovaj servis trenutno ima 280 miliona mesečno aktivnih korisnika. S obzirom da je održavanje, razvoj i ažuriranje oba servisa neracionalno sa aspekta kompanije, ovaj potez Microsoft-a je logičan.
Osim toga, Skype je, kada je reč o mobilnim aplikacijama i mobilnim korisnicima u značajnoj prednosti u odnosu na Messenger, te je to još jedan razlog zbog koga se kompanija odlučila da prednost da ovom servisu.

Izdvojeno
Xiaomi u Kini blokira Telegram kao opasnu aplikaciju

Kineski proizvođač pametnih telefona Xiaomi smatra Telegram opasnim zbog čega je kompanija blokirala instalaciju aplikacije za svoje korisnike u Ki... Dalje
Sud odbio Googleov zahtev da prekine spor o obmanjivanju korisnika u vezi privatnog pretraživanja
Sud u Kaliforniji odbio je Googleov zahtev za presudu po skraćenom postupku u tužbi vrednoj 5 milijarde dolara koju su pokrenuli korisnici u kojoj ... Dalje
YouTube počeo da blokira gledanje videa korisnicima koji koriste programe za blokiranje oglasa

YouTube je započeo „mali eksperiment na globalnom nivou“, pozivajući korisnike da isključe svoje blokatore oglasa i dozvole oglase na Y... Dalje
Rusija planira da ''zapadne telefone'' državnih službenika zameni telefonima sa domaćim operativnim sistemom

Ruska telekomunikaciona kompanija Rostelekom planira da vladinim zvaničnicima obezbedi mobilne telefone koji rade na operativnom sistemu Aurora, doma... Dalje
Rusija zabranila strane mesindžere u državnim institucijama
.jpg)
Ruska savezna služba za nadzor u oblasti telekomunikacija, informacionih tehnologija i masovnih komunikacija Roskomnadzor upozorila je da je ove nede... Dalje
Pratite nas
Nagrade