Ugašena platforma za DDoS napade, uhapšeni administratori platforme

Sajber hronika, 05.11.2024, 08:30 AM

Ugašena platforma za DDoS napade, uhapšeni administratori platforme

Nemačka policija je zatvorila platformu koja se koristila za izvođenje DDoS napada i uhapsila dvojicu muškaraca koji su navodno upravljali platformom.

Policija je zaplenila infrastrukturu povezanu sa platformom, Dstat.cc, ali i Flight RCS, veb tržište za prodaju dizajnerskih droga i sintetičkih kanabinoida.

Operaciju su izveli Centralna kancelarija za borbu protiv internet kriminala u Frankfurtu, Državna kancelarija kriminalističke policije Hesija i Federalna kancelarija kriminalističke policije.

Ova akcija je deo „Operacije PowerOff“, međunarodne inicijative za borbu protiv DDoS industrije, koja je omogućila haktivistima i drugima sajber kriminalcima sa ograničenom tehničkom stručnošću da izvode razorne sajber napade.

Dstat.cc, koji sada na početnoj stranici ima obaveštenje policije da je zaplenjen, je bio izvor informacija o takozvanim stresser and booter servisima, alatima koji se koriste za izvođenje DDoS napada.

U januaru 2023. godine, kompanija za sajber bezbednost Radware je rekla da „Dstat.cc… pruža recenzije i kontakt informacije za booter servise, omogućavajući potencijalnim pretplatnicima da uporede i pronađu najbolju uslugu za svoje ciljeve.

Uhapšeni, koji imaju 19 i 28 godina, su optuženi da su „obezbeđivali i upravljali raznim kriminalnim infrastrukturama na internetu“ kako za prodaju narkotika, tako i za „kompjutersku sabotažu“.

Višegodišnja inicijativa „Operacija PowerOff“ dovela je do nekoliko zaplena velikih razmera, uključujući i akciju protiv 48 DDoS provajdera u decembru 2022.

.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Administrator Phobos ransomware-a priznao krivicu, malver korišćen i u napadu na katastar Srbije

Administrator Phobos ransomware-a priznao krivicu, malver korišćen i u napadu na katastar Srbije

Četrdesettrogodišnji ruski državljanin Jevgenij Pticin priznao je krivicu u Sjedinjenim Državama za učešće u zaveri radi izvršenja internet pr... Dalje

Policija ugasila veliku phishing platformu odgovornu za napade na bolnice i škole

Policija ugasila veliku phishing platformu odgovornu za napade na bolnice i škole

Međunarodne policijske agencije ugasile su veliku phishing-as-a-service platformu Tycoon 2FA, koja je korišćena za napade na stotine hiljada naloga... Dalje

Operacija „Leak“: policija zaplenila forum LeakBase za trgovinu ukradenim podacima

Operacija „Leak“: policija zaplenila forum LeakBase za trgovinu ukradenim podacima

Međunarodna policijska operacija dovela je do gašenja LeakBase-a, jednog od najvećih svetskih onlajn foruma na kojem su se prodavali ukradeni podac... Dalje

Operacija „Projekat Kompas“: 30 uhapšenih u akciji protiv mreže „The Com“

Operacija „Projekat Kompas“: 30 uhapšenih u akciji protiv mreže „The Com“

Međunarodna policijska operacija, pod nazivom „Projekat Kompas“, rezultirala je hapšenjem 30 osoba i identifikacijom 179 lica osumnjiče... Dalje

Kriminalci na meti kriminalca: lažni agent FSB-a optužen za pokušaj iznude od ransomware grupe Conti

Kriminalci na meti kriminalca: lažni agent FSB-a optužen za pokušaj iznude od ransomware grupe Conti

U pomalo ironičnom obrtu događaja, iz Moskve stiže vest da je jedan muškarac optužen za pokušaj iznude novca ni manje ni više nego od ozloglaš... Dalje