Adobe-ova obaveštenja o promeni lozinke Gmail greškom označio kao spam
Vesti, 08.10.2013, 07:55 AM

Prošlog četvrtka Adobe je objavio da su hakeri upali u sisteme kompanije i da su ukrali izvorni kod nekih softverskih proizvoda i podatke 2,9 miliona korisnika.
Tada je Adobe-ov tim zadužen za bezbednost obećao da će putem emaila kontaktirati korisnike i obavestiti ih o incidentu kao i o načinu na koji mogu promeniti lozinke, a da će korisnicima čije su kreditne kartice ugrožene ovim napadom obaveštenje o tome biti poslato na kućnu adresu.
Međutim, izgleda da su emailovi sa obaveštenjem koje je Adobe poslao na Gmail adrese svojih korisnika završili u folderu za neželjenu poštu (spam).
Najpopularniji webmail provajder, Gmail, je blokirao emailove iz Adobe-a kao spam uz upozorenje o mogućem pokušaju fišinga u kome se kaže da korisnici treba da budu oprezni sa takvim emailovima jer se slične email poruke koriste za krađu podataka korisnika.
Iako nije poznato kako je došlo do greške pa su legitimni emailovi koje je poslao Adobe označeni kao spam, moguće je da je mnogo Gmail korisnika koji su dobili ovakav email od Adobe-a isti greškom označili kao spam, zbog čega su automatizovani sistemi Gmail-a poverovali da su ovakve poruke pokušaj prevare.
Do greške možda ne bi došlo da su emailovi koje je poslao Adobe bili personalizovani, te da je u svakoj email poruci navedeno ime primaoca poruke. Na žalost, Adobe je svim korisnicima poslao istu poruku.
Korisnici ipak treba da budu oprezni sa ovakvim emailovima, u kojima se od njih traže da posete neki sajt kako bi resetovali svoje lozinke. Međutim, ovi emailovi su bili najavljeni i pravi, tako da to ovde nije slučaj.
Korisnici Gmail-a koji imaju Adobe nalog treba da provere spam folder, ili da direktno posete stranicu na Adobe-ovom sajtu i tamo promene lozinku naloga.

Izdvojeno
Kako veštačka inteligencija pomaže u borbi protiv prevara na internetu
.jpg)
Više od decenije, Google koristi veštačku inteligenciju za zaštitu korisnika od prevara na internetu koji žele da dobiju pristup njihovom novcu i... Dalje
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Pratite nas
Nagrade