Američki ministar pravde optužio Apple, Microsoft i Google da sarađuju sa kineskom vladom
Vesti, 20.07.2020, 10:00 AM

Američki ministar pravde Vilijam Bar javno je kritikovao američke tehnološke divove, uključujući Apple, Google i Microsoft, zbog bliskih odnosa sa kineskom vladom, sugerišući da je proizvođač iPhonea omogućio Pekingu pristup svojim uređajima.
Bar, koji je kritikovao američke tehnološke kompanije zbog načina poslovanja u Kini, održao je govor u predsedničkom muzeju Džeralda R. Forda u Mičigenu.
“Korporacije poput Googlea, Microsofta, Yahooa i Applea pokazale su se previše spremnim za saradnju sa Komunističkom partijom Kine”, izjavio je Bar.
“Komunistička partija Kine razmišlja o decenijama i vekovima, dok smo mi skloni da se fokusiramo na sledeći tromesečni izveštaj o zaradi”, rekao je Bar. “Američke velike tehnološke kompanije su takođe dozvolile da postanu pioni kineskog uticaja.“
Jedna od najozbiljnijih optužbi koji je Bar izneo odnosi se na Apple, budući da je Bar rekao da je proizvođač iPhonea na neki način morao da obezbedi kineskoj vladi pristup svojim uređajima, inače se njegovi telefoni ne bi prodavali u Kini.
Apple je u više navrata odbio da omogući backdoor u svojim uređajima kako bi vlastima Sjedinjenih Država obezbedio pristup, tvrdeći da bi takav pristup ugrozio sigurnost svih korisnika. FBI je ranije tražio da Apple otključa uređaje koje su koristili teroristi i kriminalci, ali je kompanija svaki put odbijala da sarađuje, primoravajući istražitelje da se okrenu nekim drugim rešenjima.
Bar objašnjava da bi tehnološke kompanije trebalo da se zajedno suprotstave pritisku kineske vlade.
“Ako se drže zajedno, pružiće vredan primer drugim američkim kompanijama u odupiranju korumpiranoj i diktatorskoj vladavini Komunističke partije Kine”, rekao je Bar.
Ono što iznenađuje je to da nijedna od tehnoloških kompanija koje je spomenuo Bar u svojim optužbama to nije komentarisala.

Izdvojeno
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade