Firefox će upozoravati korisnike kada se nađu na hakovanim web sajtovima

Vesti, 20.02.2019, 01:00 AM

Firefox će upozoravati korisnike kada se nađu na hakovanim web sajtovima

Mozilla radi na novoj funkciji Firefox Monitora, besplatne usluge koja je korisnicima dostupna od prošle godine a koju je Mozilla ponudila korisnicima kako bi im omogućila da saznaju da li su njihovi nalozi kompromitovani.

Koristeći popularni servis Have I Been Pwned, Mozilla će korisnicima prikazivati upozorenje kad god učitaju web sajt koji je ranije hakovan.

Kompanija je počela da testira novu funkciju Firefox Monitora u Nightly verziji pregledača, koja prikazuje upozorenje kada korisnici posete web sajt koji je pretrpeo hakerski napad.

Korisnici moraju da potraže svoje lozinke u bazi podataka Firefox Monitora i da utvrde da li su njihovi nalozi bili dostupni hakerima, ali obaveštenje prikazano u pregledaču je prvi korak ka tome da ljudi postanu svesni povećanog rizika.

Upozorenje pruža korisnicima dve opcije - da provere Firefox Monitor i odbace obaveštenje. Ako se klikne na ovo drugo, ne pojavljuju se druga slična upozorenja, a Firefox može samo da upozori kada korisnici posećuju web sajtove koji su hakovani u poslednja 2 meseca.

U ovom trenutku, ova funkcija se još uvek razvija. Nije poznato kada će postati dostupna svim korisnicima. Dobra stvar je da korisnici mogu da je isprobaju u Mozilla Firefox Nightly, iako se podrazumeva da možda neće raditi onako kako se očekuje, pošto je još uvek u eksperimentalnoj fazi.

Google Chrome je nedavno objavio sličnu sigurnosnu nadogradnju - ekstenziju za proveru lozinke (Password Checkup) koja traži bilo kakve informacije o kompromitovanju vašeg korisničkog imena i lozinki, sa ciljem pomoći korisnicima u povećanju bezbednosti njihovih naloga.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Google uvodi selfi video kao novu opciju za oporavak naloga

Google uvodi selfi video kao novu opciju za oporavak naloga

Google je predstavio novu opciju za vraćanje korisničkih naloga koja koristi „selfi video“ za potvrdu identiteta korisnika kada uobičaj... Dalje

Adobe ispravio propust koji je mogao da omogući hakerima pristup WhatsApp razgovorima korisnika

Adobe ispravio propust koji je mogao da omogući hakerima pristup WhatsApp razgovorima korisnika

Istraživači kompanije Guardio otkrili su ozbiljan bezbednosni propust u Adobe Acrobat ekstenziji za Google Chrome, koji je mogao da omogući napada... Dalje

ConsentFix: nova varijanta ClickFix napada krade Microsoft 365 naloge bez lozinke

ConsentFix: nova varijanta ClickFix napada krade Microsoft 365 naloge bez lozinke

Sajber kriminalci se sve više udaljavaju od malvera, oslanjajući se umesto toga na društveni inženjering koji iskorišćava uobičajenu korisni... Dalje

OpenAI: AI modeli izašli iz kontrolisanog okruženja i hakovali Hugging Face kako bi „prepisali“ odgovore na testu

OpenAI: AI modeli izašli iz kontrolisanog okruženja i hakovali Hugging Face kako bi „prepisali“ odgovore na testu

OpenAI je objavio da su dva njegova modela veštačke inteligencije tokom internog testiranja uspela da izađu iz kontrolisanog okruženja bez pristup... Dalje

Drajver sa Microsoftovim potpisom koristi se u novoj ransomware kampanji

Drajver sa Microsoftovim potpisom koristi se u novoj ransomware kampanji

Istraživači kompanije Symantec otkrili su novu kampanju ransomware grupe Hyadina, koja koristi Windows kernel drajver potpisan od strane Microsofta ... Dalje