Google upozorava na lažne imejlove koji navodno dolaze sa legitimnih YouTube kanala
Vesti, 26.04.2023, 08:00 AM

Imejlovi koji se lažno predstavljaju kao imejlovi poznatih brendova i servisa su uobičajena taktika koju sajber kriminalci koriste da prevare ljude i dobiju pristup osetljivim informacijama. Zato je važno da budete oprezni sa imejlovima, čak i ako izgleda da dolaze iz legitimnog izvora.
Na takve imejlove upozorio je Google koji je na stranici podrške objavio da je primio izveštaje nekih jutjubera o imejlovima koji su lažno predstavljeni kao imejlovi koji su poslati sa legitimnih YouTube kanala.
„Promena YouTube politike“ i „YouTube tim vam je poslao video“ su neki od naslova ovih imejlova koji se šalju sa [email protected]. Imejlovi izgledaju kao da dolaze sa naizgled autentičnog naloga.
Imejlovi za „pecanje“ (fišing) imaju za cilj da vas prevare da otkrijete osetljive informacije kao što su vaši akreditivi za prijavu, lični podaci ili finansijske informacije.
Mejlovi upućuju primaoce na link za stranicu na kojoj mogu da pregledaju navodne promene pravila i smernica YouTubea.
Neki korisnici su takođe upozoreni da će im nalozi biti blokirani ako odluče da ignorišu mejl i ne odgovore u roku od sedam dana. Ovo je jedan od tipičnih znakova „pecanja“: stvaranje osećaja hitnosti ili izazivanje straha porukama koje vas podstiču da odmah preduzmete nešto ili rizikujete da izgubite pristup svom nalogu.
Neki mejlovi takođe sadrže link do video snimka ili link za prilog/preuzimanje, a Google je upozorio korisnike da ne otvaraju ni link ni prilog „da bi izbegli dodatne rizike poput hakovanja“. Fišing imejlovi obično sadrže linkove koji vode do lažnih stranica za prijavu ili malvera.
Google je rekao i da je svestan problema i da radi na njegovom rešenju. Ali dok se to ne reši, a vi primite mejl koji izgleda sumnjivo, budete oprezni i ne otkrivajte bilo kakve lične podatke.

Izdvojeno
Ruska obaveštajna služba optužila Apple za zaveru i špijunažu

Ruska tajna služba FSB tvrdi da je otkrila špijunsku operaciju iza koje stoje Sjedinjene Američke Države, i malver za iPhone koji koristi „n... Dalje
Kad kriminalci razotkriju kriminalce: procureli podaci korisnika zloglasnog hakerskog foruma

Administrator nedavno pokrenutog veb foruma za sajber kriminalce Exposed objavio je bazu podataka koja sadrži detalje o bivšim članovima sada nepos... Dalje
WhatsApp uvodi korisnička imena koja će štititi privatnost korisnika aplikacije

Jedna od mana WhatsAppa, koji je verovatno najpopularnija aplikacija za komunikaciju koju koristi više od 2 milijarde ljudi širom sveta, je to što ... Dalje
Direktor OpenAI u novoj izjavi kaže da se ipak neće povući iz Evrope

OpenAI ne planira da napusti Evropu, rekao je danas izvršni direktor Sem Altman, nakon što je u sredu zapretio da će OpenAI možda biti primoran da... Dalje
OpenAI koji stoji iza ChatGPT-a mogao bi da napusti Evropu zbog najavljenog zakona o veštačkoj inteligenciji
.jpg)
Direktor kompanije OpenAI koja stoji iza ChatGPT-a Sem Altman izjavio je da bi predstojeći zakon EU o veštačkoj inteligenciji (AI) mogao primorati ... Dalje
Pratite nas
Nagrade