Hakeri koji su hakovali Samsung i Nvidiju, preuzeli odgovornost i za napad na Ubisoft
Vesti, 14.03.2022, 09:30 AM

Proizvođač video igara Ubisoft potvrdio je da je pretrpeo sajber napad koji je doveo do privremenog poremećaja u njegovim igrama, sistemima i uslugama. Ubisoft nije rekao ko bi mogao biti odgovoran za napad, ali je u petak uveče grupa LAPSUS$, koja je navodno hakovala kompanije Nvidia i Samsung, preuzela odgovornost i za incident sa Ubisoftom.
Proizvođač igara sa sedištem u Montreju, u Francuskoj, i studijima širom sveta, stoji iza naslova Assassin's Creed, Far Cry, For Honor, Just Dance, Prince of Persia, Rabbids, Rayman, Tom Clancy's i Watch Dogs.
Da se incident dogodio kompanija je potvrdila nakon što je više njenih korisnika na Twitteru i Downdetectoru prošle nedelje prijavilo probleme sa pristupom nekoj od usluga Ubisofta.
Ubisoft je rekao da u ovom trenutku nema dokaza da je pristupano ili da je došlo do krađe ličnih podataka igrača i da igre i usluge sada „normalno funkcionišu“. Iz predostrožnosti, kompanija je „inicirala resetovanje lozinki u celoj kompaniji“.
Vesti o ovom incidentu stigle su nakon hakovanja kompanije Nvidia koja je prošle nedelje potvrdila da je hakovana i rekla da su hakeri ukrali lozinke zaposlenih i vlasničke informacije. Zatim je Samsung 7. marta rekao da su hakeri ukrali interne podatke kompanije i izvorni kod za Galaxy uređaje.
U petak je na Telegram kanalu koji navodno vodi LAPSUS$, grupa objavila link do članka koji je o hakovanju Ubisofta objavio The Verge, koji je i prvi izvestio o napadu, i emotikon sa nasmejanim licem, insinuirajući da oni stoje iza hakovanja Ubisofta. Zatim je odgovarajući korisniku na kanalu, grupa rekla da nisu ukrali Ubisoftove informacije o klijentima.
LAPSUS$ je ranije objavio gigabajte podataka ukradenih od kompanija Samsung, Nvidia i Mercado Libre. Grupe kao što LAPSUS$, za razliku od ransomware grupa, ne šifruju podatke, već ih kradu i ucenjuju žrtve da će ih objaviti ako njihovi zahtevi ne budu ispunjeni.

Izdvojeno
Oglasi ubačeni u odgovore Bing Chata vode do malvera

Malwarebytes je upozorio na oglase ubačene u odgovore Microsoftovog Bing Chata, kojima se reklamiraju sajtovi na kojima korisnici mogu inficirati svo... Dalje
Ako koristite Booking.com budite oprezni, u toku su napadi na korisnike platforme

Korisnici Booking.com meta su nove, velike fišing kampanje koju su primetili istraživači bezbednosti iz firme Perception Point, koji kažu da kampa... Dalje
Sajber kriminalci imaju novu taktiku za fišing napade i vrlo je delotvorna
.jpg)
Sajber kriminalci koriste novu taktiku za distribuciju malvera putem imejlova, poznatu pod imenom ZeroFont, koju su strudenti dugo koristili kako bi v... Dalje
Ažurirajte Chrome: Google objavio zakrpu za ranjivost koja se trenutno koristi u napadima

Google je objavljivanjem Google Chrome 117.0.5938.132 popravio ranjivost nultog dana, koja je peta ranjivost nultog dana Googleovog veb pregledača od... Dalje
Microsoft uvodi podršku za pristupne ključeve u Windows 11

Microsoft uvodi podršku za pristupne ključeve (passkeys) u operativnom sistemu Windows 11 kao deo velikog ažuriranja operativnog sistema. Ova funkc... Dalje
Pratite nas
Nagrade