Hakeri koriste novi bag u Chromu za napade na korisnike, ažurirajte Chrome odmah
Vesti, 22.10.2020, 09:30 AM

Ako koristite Google Chrome na svojim računarima sa operativnim sistemom Windows, Mac ili Linux, morate ga odmah ažurirati na najnoviju verziju koju je Google objavio ove nedelje.
Google je ove nedelje objavio verziju 86.0.4240.111 Chromea da bi rešio nekoliko bezbednosnih problema, uključujući ranjivost nultog dana koju su napadači počeli da koriste za napade na računare.
Ranjivost, koja se prati kao CVE-2020-15999, je greška u FreeType, popularnoj biblioteci otvorenog koda za prikazivanje fontova, koja dolazi u paketu sa Chromeom.
Ranjivost je 19. oktobra otkrio i prijavio istraživač Sergej Glazunov iz Google Project Zero tima.
Glazunov je takođe odmah prijavio ranjivost programerima FreeTypea, koji su već sutradan objavili zakrpu, izdavanjem FreeType verzije 2.10.4.
Ne otkrivajući tehničke detalja o ranjivosti, šef Googleovog Project Zero tima Ben Haks upozorio je na Twitteru da, iako su primetili da se greška koristi samo za napade na korisnike Chromea, moguće je da bi i drugi projekti koji koriste FreeType mogli biti ranjivi zbog čega im je savetovano da primene ispravku uključenu u verziju 2.10.4 FreeTypea.
Google je objavio Chrome 86.0.4240.111 kao „stabilnu“ verziju Chromea, koja je dostupna svim korisnicima, rekavši da je kompanija upoznata sa izveštajima da se ranjivost CVE-2020-15999 iskorišćava za napade na korisnike Chromea, ali nije otkrio više detalja o ovim napadima.
Pored ove ranjivosti, Google je najnovijim ažuriranjem Chromea ispravio i četiri druga baga , od kojih su tri ocenjena kao visokorizična.
Iako Chrome automatski obaveštava korisnike o najnovijoj dostupnoj verziji, korisnicima se preporučuje da ručno pokrenu postupak ažuriranja u meniju, klikom na „Help" → „About Google Chrome“.

Izdvojeno
Otkriveno na hiljade lažnih onlajn prodavnica - kupci ostali bez novca na računima

Firma za sajber bezbednost Silent Push otkrila je na hiljade veb sajtova koji se lažno predstavljaju kao sajtovi velikih brendova kao što su Apple i... Dalje
40 lažnih ekstenzija za Firefox krade kriptovalute korisnika

Istraživači sajber bezbednosti iz kompanije Koi Security otkrili su više od 40 ekstenzija za Mozilla Firefox koje kradu privatne ključeve i seed f... Dalje
Budite oprezni: veštačka inteligencija ponekad izmišlja i može vas poslati na lažni veb sajt

Bezbednosni istraživači otkrili su ozbiljan rizik u radu velikih jezičkih modela (LLM), poput popularnih AI asistenata. Naime, kada ih pitate jedno... Dalje
Ažurirajte Chrome odmah: Hakeri koriste ranjivost u veb pregledaču

Google je objavio hitna bezbednosna ažuriranja za Chrome kako bi rešio ozbiljnu ranjivost koja se već zloupotrebljava u napadima. Ovaj „zero-... Dalje
Kada sajber kriminal ubija: Bolnice na udaru ransomware-a
.jpg)
Do skoro, sajber kriminal se uglavnom svodio na krađu podataka ili novca. Ali dva napada ransomware-a na evropske bolnice pokazuju da sajber kriminal... Dalje
Pratite nas
Nagrade