Japanski ministar za sajber bezbednost priznao da nikada nije koristio računar
Vesti, 16.11.2018, 09:00 AM
Jošitaka Sakurada, novi japanski ministar za sajber bezbednost zapanjio je javnost svoje zemlje izjavom da nikada nije koristio računar.
"Od svoje 25. godine davao sam instrukcije svom osoblju i sekretaricama. Nikada u životu nisam koristio računar", rekao je ministar.
Ovaj 68-godišnjak je imenovan na mesto ministra za sajber bezbednost prošlog meseca.
Njegove dužnosti uključuju i nadgledanje priprema za sajber odbranu na Olimpijskim igrama 2020. godine u Tokiju.
Masato Imai, iz opozicione Demokratske partije, čije je pitanje i dovelo do ovog priznanja ministra, rekao je da je iznenađen.
"Smatram neverovatnim da neko ko je odgovoran za sajber bezbednost nikada nije koristio računar", rekao je Masato Imai.
Ali ministar Sakurada je odgovorio da drugi zvaničnici imaju neophodno iskustvo i da je uveren da neće biti problema.
Međutim, problem ipak postoji, što je pokazala zbunjenost ministra kad mu je postavljeno pitanje da li se u nuklearnim elektranama u zemlji koriste USB drajvovi. Izgleda da Sakurada nije imao pojma o čemu govore poslanici.
O ovom se mnogo diskutovalo na društvenim mrežama, gde je reakcija bila mešavina iznenađenja i duhovitih komentara, od kojih je možda najduhovitiji komentar jednog korisnika Twittera koji je rekao da je najbolja bezbednost to što ovo znači da bi japanskog ministra bilo teško hakovati.
Izdvojeno
WhatsApp testira novu funkciju koja prepoznaje poruke prevaranata
WhatsApp je počeo da testira novu funkciju Scam Alert (Upozorenje o prevari) koja pomoću modela mašinskog učenja direktno na uređaju pokušava da... Dalje
U Chrome Web Store-u otkrivene stotine lažnih VPN ekstenzija
Stotine ekstenzija objavljenih u Chrome Web Store-u predstavljale su se kao poznati VPN i proxy servisi, dok su internet saobraćaj korisnika preusmer... Dalje
Chrome na Androidu blokira više od 7 milijardi neželjenih obaveštenja dnevno
Google je saopštio da su zaštitni mehanizmi Chrome-a tokom prvog kvartala 2026. godine smanjili broj neželjenih obaveštenja na Android uređajima ... Dalje
AI „devojke“ love gejmere i zovu ih na OnlyFans
AI botovi koji se predstavljaju kao devojke više nisu ograničeni na OnlyFans. Istraživači kompanije Malwarebytes otkrili su da se koriste i za pro... Dalje
To što koristite Mac ne znači da ste bezbedni: lažne CAPTCHA provere šire malver
Sajber kriminalci sve češće koriste lažne CAPTCHA provere, stranice za preuzimanje softvera i lažna uputstva za rešavanje problema kako bi koris... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





