LastPass upozorava na lažnu korisničku podršku i pokušaje krađe podataka korisnika
Vesti, 04.11.2024, 12:30 PM

LastPass upozorava na prevarante koji pišu recenzije za LastPass ekstenziju za Chrome kako bi promovisali broj telefona lažne korisničke podrške. Ovaj telefonski broj je deo prevare u kojoj žrtve prevarantima daju daljinski pristup njihovim računarima.
LastPass je popularan menadžer lozinki koji ima LastPass Chrome ekstenziju za generisanje, čuvanje i upravljanje lozinkama, i automatsko popunjavanje lozinki na veb sajtovima.
Prevaranti sada pokušavaju da iskoriste veliku korisničku bazu LastPassa ostavljajući recenzije sa 5 zvezdica sa lažnim brojem korisničke podrške LastPassa.
Ove recenzije pozivaju korisnike koji imaju bilo kakve probleme sa aplikacijom da kontaktiraju LastPass online korisničku službu na 805-206-2892, ali taj broj nema nikakve veze sa kompanijom.
Prevaranti koji se javljaju na telefon lažno se predstavljaju kao predstavnici LastPassa i usmeravaju žrtve na sajt na dghelp[.]top gde moraju da unesu kod da bi preuzeli program za daljinsku podršku.
Kako je objasnio LastPass, one koji pozovu ovaj broj će dočekani prevarant koji će ih pitati sa kojim proizvodom imaju problema, a zatim im postaviti niz pitanja u vezi sa tim da li pokušavaju da pristupe LastPassu preko računara ili mobilnog uređaja i koji operativni sistem koriste. Lažna korisnička podrška upućuje na sajt dghelp[.]top, a za to vreme žrtva ostaje na vezi sa prevarantima.
BleepingComputer je otkrio da će unos koda na ovoj stranici preuzeti ConnectWise ScreenConnect agent koji će prevarantu omogućiti potpuni pristup računaru žrtve.
Prevaranti mogu zadržati žrtve pitanjima dok za to vreme koriste ScreenConnect u pozadini da bi instalirali druge programe za daljinski pristup ili krađu podataka sa računara.
BleepingComputer je takođe otkrio da ScreenConnect uspostavlja vezu sa serverima koje kontrolišu napadači a koji su ranije bili povezane sa IP adresom u Ukrajini.
LastPass je podsetio korisnike da nikada ne dele svoju glavnu lozinku ni sa kim, čak ni sa pravom korisničkom podrškom, jer to daje pristup svim lozinkama i podacima sačuvanim u trezorima LastPassa.
Broj telefona 805-206-2892 je korišćen kao broj podrške za brojne druge kompanije, uključujući Amazon, Adobe, Facebook, Hulu, YouTube TV, Peakcock TV, Verizon, Netflix, Roku, PayPal, Squarespace, Grammarly, iCloud, Ticketmaster i Capital One.
Lažn broj korisničke podrške se objavljuje ne samo u recenzijama za ekstenziju za Chrome, već i na sajtovima kao što su forumi kompanije i Reddit. Iako se mnoge od ovih objava uklanjaju, druge su i dalje dostupne, a nove se pojavljuju na dnevnom nivou.

Izdvojeno
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade