Microsoft kaže da neće popraviti grešku u Teamsu koja može dovesti do infekcije računara malverom
Vesti, 07.07.2023, 11:30 AM

Microsoft je imao tešku nedelju zbog problema sa Outlook.com izazvanih greškom koja je tokom nekoliko sati u četvrtak sprečavala korisnike da pretražuju svoje poruke. Oni koji su pretraživali mejlove pomoću ključnih reči mogli su da vide poruku: „Žao nam je, nešto je pošlo naopako. Pokušajte ponovo kasnije.“
Međutim, dok je problem sa Outlook.com samo bio neugodna neprijatnost, koju je Microsoft već danas rešio, daleko veći problem je greška koja je otkrivena u Teamsu, koja omogućava ljudima da šalju fišing mejlove i malvere korisnicima Teamsa.
Problem koji su primetili stručnjaci za bezbednost je podrazumevana konfiguracija u softveru. Ova ranjivost se može iskoristiti da se zaobiđu bezbednosni alati aplikacije koji zabranjuju spoljnu komunikaciju sa priloženim fajlovima, omogućavajući tako napadačima da šalju ciljane fišing imejlove i malvere svakom ko koristi Teams.
Međutim, Microsoft kaže da neće popraviti ovu grešku.
„Svesni smo ovog izveštaja i utvrdili smo da se [napad] oslanja na društveni inženjering da bi bio uspešan“, rekao je portparol Microsofta. „Podstičemo klijente da praktikuju dobre navike na mreži, uključujući oprez prilikom klikova na veze ka veb stranicama, otvaranja nepoznatih fajlova ili prihvatanja prenosa fajlova.“
Razvijen od strane hakera američke vojske “Octoberfest7”, TeamsPhisher je automatizovani napad koji omogućava napadačima da šalju fišing poruke sa zlonamernim prilozima spoljnim korisnicima Teamsa.
Ovaj napad se nadovezuje na ranije istraživanje koje su prošlog meseca objavili istraživači Jumpseca Maks Korbridž i Tom Elson. Njih dvojica su pronašli slabost u najnovijoj verziji Teamsa koja se može iskoristiti za zaobilaženje bezbednosnih kontrola i slanje fajlova (posebno malvera) bilo kojoj organizaciji koja koristi Teams.
Napad funkcioniše na korisnicima Microsoft Business naloga, uključujući one koji koriste MFA, koji imaju validnu Teams i Sharepoint licencu. Pored toga, alatka će identifikovati naloge koji ne mogu da primaju poruke od spoljnih organizacija, kao i naloge koji ne postoje ili imaju plan pretplate koji nije kompatibilan sa napadom.
Nakon odabira cilja, TeamsPhisher otprema fajl na Sharepoint naloga za slanje i deli link preko Teamsa.
Takođe, potencijalnim napadačima daje mogućnost da zatraže od žrtve da se autentifikuje pre nego što pogleda prilog u Sharepointu.
„Možete da odlučite da li ovo dodaje previše dodatnih koraka ili dodaje legitimnost tako što ćete ih [žrtve] poslati kroz stvarnu Microsoftovu funkcionalnost za prijavljivanje“, navodi se u dokumentima za TeamsPhisher.
Organizacije mogu da zaštite zaposlene od TeamsPhishera tako što će upravljati dozvolama za spoljni pristup, što može uključivati postavljanje univerzalnog bloka ili dozvoljavanje samo pouzdanih spoljnih komunikacija.

Izdvojeno
Kako veštačka inteligencija pomaže u borbi protiv prevara na internetu
.jpg)
Više od decenije, Google koristi veštačku inteligenciju za zaštitu korisnika od prevara na internetu koji žele da dobiju pristup njihovom novcu i... Dalje
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Pratite nas
Nagrade