Phishing napadi na korisnike Microsoft 365 naloga
Vesti, 13.08.2024, 14:00 PM
Istraživači kompanije Kaspersky otkrili su tržište pod nazivom ONNX Store, koje omogućava sajber kriminalcima pristup alatima za hakovanje Microsoft 365 naloga, uključujući i alate za zaobilaženje dvofaktorske autentifikacije (2FA). Ovo omogućava napadačima phishing napade na Microsoft 365 i Office 365 email naloge.
Izveštaj opisuje napad pomoću alata za phishing sa ONNX Storea koji cilja zaposlene u nekoliko finansijskih institucija. Žrtve kao mamac dobijaju mejlove od svoje HR službe na temu plate.
Mejlovi sadrže PDF priloge sa QR kodom koji treba skenirati kako bi se dobio pristup „bezbednom dokumentu“ sa „bitnim informacijama“ o plati primaoca. Ideja je da se žrtva navede da ne otvori link na radnom računaru koji najverovatnije ima zaštitu od phishinga, već na svom pametnom telefonu.
Link otvara phishing sajt koja oponaša stranicu za prijavu na Microsoft 365. Ovde se od žrtve traži da unese svoje korisničko ime i lozinku, a zatim i jednokratni 2FA kod.
Sve ove informacije idu direktno napadačima. Jednokratni 2FA kodovi obično su važeći samo 30 sekundi. Stoga, da bi se ubrzala isporuka informacija, alat napadača za phishing koristi WebSocket protokol, koji obezbeđuje komunikaciju u realnom vremenu.
Sa ukradenim akreditivima i još uvek važećim kodom, napadači se odmah prijavljuju na nalog i dobijaju pun pristup prepisci žrtve. Ovaj pristup se zatim može iskoristiti za kompromitovanje poslovne e-pošte (BEC) i druge napade.
Središte ove phishing operacije je Telegram mesindžer. ONNX Store pruža automatizaciju - sva interakcija sa korisnicima je preko Telegram botova.
Za usluge phishinga se plaća pretplata. Cene su prilično male: na primer, mesečna pretplata za prikupljanje lozinki za Microsoft 365 naloge koštala bi potencijalnog napadača 200 dolara bez 2FA bajpasa a 400 dolara sa njim. To sebi mogu priuštiti čak i mali sajber kriminalci. Za ovu skromnu investiciju dobijaju pristup nizu fino podešenih alata za phishing. Sve što treba da urade je da izaberu metu i osmisle šemu monetizacije.
Izdvojeno
Sajber kriminalci imaju novi trik: Lažnom captcha verifikacijom kradu lozinke i novac od žrtava
Sajber kriminalci su pronašli novi način da prevare korisnike da zaraze svoje sisteme - korišćenjem lažnih stranica za captcha verifikaciju, koj... Dalje
Google omogućio automatsku sinhronizaciju pristupnih ključeva preko Google Password Managera
Google je najavio da će se pristupni ključevi (passkeys) dodati u Google Password Manager automatski sinhronizovati između Windows, macOS, Linux, ... Dalje
Prevaranti koriste slike sa Google Street View za iznudu
Istraživači bezbednosti iz firme Cofense upozoravaju da prevaranti koriste slike sa Google Street View-a da zastraše korisnike koji su žrtve napad... Dalje
Google najavio nove funkcije za Google Chrome: jednokratne dozvole za sajtove i unapređeni Safety Check
Google je najavio da uvodi nove funkcije u Chrome koje korisnicima daju veću kontrolu nad njihovim podacima i štite ih od onlajn pretnji. „Sa... Dalje
Temu negira da je hakovan i da su podaci korisnika ukradeni
Popularna kineska onlajn prodavnica Temu kategorički je negirala da je hakovana i da su podaci korisnika ukradeni, nakon što je na poznatom hakersko... Dalje
Pratite nas
Nagrade