PlayStation Network ponovo u funkciji

Vesti, 17.05.2011, 10:42 AM

PlayStation Network ponovo u funkciji

Kompanija Sony najavila je juče da će tokom dana započeti proces postepenog vraćanja u funkciju svojih servisa PlayStation Network (PSN) i Qriocity tri nedelje nakon hakerskog napada koji je rezultirao upadom u bazu podataka i krađom poverljivih podataka 100 miliona korisnika ovih Sony-jevih servisa.

Online igre, chat servis i preuzimanje muzike će ponovo biti dostupni najpre korisnicima u SAD, Evropi, Australiji, Novom Zelandu i na Bliskom istoku, a servisi će uskoro biti dostupni i korisnicima u Aziji. Plan kompanije je da njeni online servisi, uključujući i kupovinu igara i video sadržaja budu dostupni svim korisnicima do kraja maja.

Međutim, Japan koji je matična država kompanije Sony, neće dozvoliti vraćanje mreže u funkciju sve dok kompanija ne pruži dokaze vlastima Japana da je preduzela odgovarajuće mere koje garantuju bezbednost mreže. Naime, zvaničnik japanskog ministarstva ekonomije, trgovine i industrije, Kazušige Nobutani, izjavio je da regulatorna tela te države nisu zadovoljna ciljevima koje je kompanija postavila početkom maja a koji se odnose na bezbedno obnavljanje hakovanih PSN i Qriocity servisa. Konkretno, vlasti su zabrinute zbog toga što Sony nije pokazao zbog čega su nove mere odbrane od hakerskih napada bolje od onih koje su postojale u trenutku kada je mreža napadnuta polovinom prošlog meseca.

Iz kompanije su najavili podizanje nivoa bezbednosti PlayStation Network i Qriocity servisa povećanjem broja zaštitnih zidova servera i dodavanjem softvera koji će nadgledati eventualne upade u sistem ali i sistemske propuste i ranjivosti.

Korisnici će morati da promene svoje lozinke pošto prethodno prođu kroz proceduru obaveznog ažuriranja sistema, kažu u kompaniji Sony.

Kompanija će pokušati da se iskupi pred korisnicima nudeći im besplatne video igre, kao "znak zahvalnosti milionima svojih igrača zbog njihovog strpljenja, podrške i odanosti tokom prekida rada servisa."


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

OpenAI: Incident sa 700 AI agenata koji su napali Hugging Face je upozorenje

OpenAI: Incident sa 700 AI agenata koji su napali Hugging Face je upozorenje

Više od 700 AI agenata kompanije OpenAI učestvovalo je u napadu na Hugging Face nakon što su agenti, koji je trebalo da rade izolovano jedni od dru... Dalje

Hakeri prevarili veštačku inteligenciju da im pomogne u napadima na kompanije

Hakeri prevarili veštačku inteligenciju da im pomogne u napadima na kompanije

Ruska ransomware grupa Aur0ra koristila je AI agenta Cursor tokom napada na najmanje sedam kompanija, a njegove bezbednosne mehanizme zaobilazila je t... Dalje

Grok može biti prevaren da otkrije podatke o korisniku

Grok može biti prevaren da otkrije podatke o korisniku

Istraživači su demonstrirali novu tehniku prompt injection napada koja omogućava skrivanje zlonamernih instrukcija od zaštitnih mehanizama AI sist... Dalje

AI malver je sve češći, ali retko stiže do stvarnih korisnika

AI malver je sve češći, ali retko stiže do stvarnih korisnika

Istraživači Unit 42 kompanije Palo Alto Networks analizirali su više od 400 uzoraka malvera povezanih sa veštačkom inteligencijom i utvrdili da j... Dalje

Otkriveno 77 Firefox dodataka povezanih sa krađom kripto novčanika i lozinki

Otkriveno 77 Firefox dodataka povezanih sa krađom kripto novčanika i lozinki

Istraživači kompanije Socket otkrili su 77 međusobno povezanih dodataka za Firefox, među kojima je 40 dodataka za koje je potvrđeno da su zloname... Dalje