Popularna igra hakovana, prodaju se ukradeni podaci 1,2 miliona igrača
Vesti, 23.06.2020, 11:30 AM

Istraživači upozoravaju igrače popularne MMO igre da se podaci više od 1,2 miliona korisnika igre prodaju na forumima Dark Weba.
Istraživači CyberNewsa pronašli su korisnička imena, lozinke, email adrese, telefonske brojeve i IP adrese koji pripadaju igračima Stalker Onlinea.
Kako su istraživači objasnili, lozinke su sačuvane samo u MD5, što je jedan od manje sigurnih algoritama za šifrovanje.
Dve baze podataka pronađene su na sajtovima sajber-podzemlja na Dark Webu koje istraživači prate. Jedna od njih sadrži oko podatke oko 1,2 miliona igrača, a druga podatke 136 000 korisnika Stalker Online foruma.
Izgleda da je napadač hakovao veb server Stalker Online i ukrao korisničke podatke a kao dokaz objavio link na zvaničnom veb sajtu.
Nakon što su potvrdili da su podaci koji se prodaju originalni, istraživači su pokušali ali nisu uspeli da stupe u kontakt sa australijskim programerom BigWorld Technology i matičnom kompanijom Wargaming.net, sa sedištem na Kipru.
Obe baze podataka nalaze se na legitimnom sajtu za e-trgovinu Shoppy.gg, koji je u roku od jednog dana uklonio sadržaj nakon upozorenja istraživača.
Međutim, činjenica da se podaci prodaju skoro mesec dana može ukazuje na to da su kopije baze podataka možda prodate na crnom tržištu većem broju kupaca.
“Pored toga, uklanjanje baza podataka sa platforme za e-trgovinu ne sprečava hakera da ih stavi na prodaju negde drugde. To znači da bi svi igrači Stalker Online trebalo da smatraju da su njihovi podaci i dalje ugroženi.”
Iako ukradene informacije nisu sadržale nikakve finansijske podatke, postoji dosta toga što sajber-kriminalci mogu učiniti sa podacima, uključujući fišing napade, neželjenu poštu i telefonski spam, krekovanje lozinki za email naloge i čak i traženje otkupa od igrača za njihove otete naloge.
„Budući da je Stalker Online besplatna igra koja uključuje mikro-transakcije, zlonamerni akteri takođe mogu zaraditi puno novca od prodaje hakovanih naloga igrača na sivom tržištu“, rekli su istraživači.

Izdvojeno
40 lažnih ekstenzija za Firefox krade kriptovalute korisnika

Istraživači sajber bezbednosti iz kompanije Koi Security otkrili su više od 40 ekstenzija za Mozilla Firefox koje kradu privatne ključeve i seed f... Dalje
Budite oprezni: veštačka inteligencija ponekad izmišlja i može vas poslati na lažni veb sajt

Bezbednosni istraživači otkrili su ozbiljan rizik u radu velikih jezičkih modela (LLM), poput popularnih AI asistenata. Naime, kada ih pitate jedno... Dalje
Ažurirajte Chrome odmah: Hakeri koriste ranjivost u veb pregledaču

Google je objavio hitna bezbednosna ažuriranja za Chrome kako bi rešio ozbiljnu ranjivost koja se već zloupotrebljava u napadima. Ovaj „zero-... Dalje
Kada sajber kriminal ubija: Bolnice na udaru ransomware-a
.jpg)
Do skoro, sajber kriminal se uglavnom svodio na krađu podataka ili novca. Ali dva napada ransomware-a na evropske bolnice pokazuju da sajber kriminal... Dalje
Bluetooth ranjivosti: Hakeri vas mogu prisluškivati preko vaših slušalica

Istraživači iz nemačke kompanije ERNW su na konferenciji o bezbednosti TROOPERS u Nemačkoj otkrili tri ozbiljne ranjivosti u čipovima popularnih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade