Slabe lozinke zabranjene na Hotmail-u

Vesti, 18.07.2011, 10:55 AM

Slabe lozinke zabranjene na Hotmail-u

Microsoft-ov email servis, Hotmail, ubuduće će primenjivati strožije standarde za korisničke lozinke ne bi li se na ovaj način izborio sa trendom porasta broja preotetih naloga.

Iz kompanije kažu da korisnicima Hotmail-a više neće biti dozvoljeno da koriste jednostavne lozinke, koje je lako prepostaviti, kao što su “password”, “12345” i slične koje su lako ranjive u takozvanim “brute force” i “dictionary” napadima. Korisnici će morati da ispune oštrije kriterijume prilikom kreiranja lozinke za nalog, a od korisnika koji trenutno imaju slabe ili jednostavne lozinke će biti zatraženo da ih promene, kažu u kompaniji.

Microsoft je takođe predstavio novu funkciju koja omogućava korisnicima da upozore kompaniju kada sumnjaju da je nalog preotet. Naime, Hotmail korisnici ubduće mogu prijavljivati naloge za koje im se učini da su hakovani i sa kojih im se šalju sumnjivi email-ovi. Takvi email-ovi, za koje korisnik veruje da su sumnjivi, mogu biti označeni sa “My friend's been hacked!” Za sada je ova funkcija bila dostupna samo za email-ove koje korisnici dobijaju od drugih Hotmail korisnika, ali je sada ona primenljiva i za email-ove poslate sa email adresa drugih servisa.

Nalozi koji na ovaj način budu označeni kao kompromitovani neće dalje biti dostupni spamerima a pravi vlasnik takvog naloga će morati da prođe kroz proceduru oporavka naloga koja će mu pomoći da ponovo preuzme kontrolu nad nalogom. Ukoliko se radi o slučaju kompromitovanja email naloga drugog provajdera email servisa, Hotmail će kontaktirati taj servis, kako bi provajder sproveo vlastitu proceduru oporavka naloga.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Ruska „državna“ hakerska grupa promenila taktiku - tri nova malvera zamenila dobro poznati LostKeys

Ruska „državna“ hakerska grupa promenila taktiku - tri nova malvera zamenila dobro poznati LostKeys

Ruska hakerska grupa za koji se veruje da je pod kontrolom države, poznata kao Coldriver (prati se i kao Star Blizzard, Callisto, UNC4057), razvila j... Dalje

Rat u sajber podzemlju: konkurencija razotkrila identitete članova Lumma Stealer bande

Rat u sajber podzemlju: konkurencija razotkrila identitete članova Lumma Stealer bande

Operacije Lumma Stealera, jednog od najpoznatijih malvera za krađu podataka, poslednjih meseci počele su da se raspadaju nakon što su pojedinci, na... Dalje

Hakovan zvanični Xubuntu sajt, preuzimanja privremeno onemogućena zbog malvera

Hakovan zvanični Xubuntu sajt, preuzimanja privremeno onemogućena zbog malvera

Korisnici koji pokušavaju da preuzmu Xubuntu umesto instalacionih fajlova dobijaju malver. Zbog toga je privremeno onemogućino preuzimanje sa sajta.... Dalje

Lažna Microsoft upozorenja zaključavaju veb pregledač da bi korisnici pozvali lažnu tehničku podršku

Lažna Microsoft upozorenja zaključavaju veb pregledač da bi korisnici pozvali lažnu tehničku podršku

Stručnjaci iz Centra za odbranu od fišinga Cofense upozoravaju na novu, agresivnu prevaru u kojoj prevaranti koriste logo i brend kompanije Microsof... Dalje

LastPass upozorio da „nije hakovan“, imejlovi koji stižu u ime kompanije su lažni

LastPass upozorio da „nije hakovan“, imejlovi koji stižu u ime kompanije su lažni

Menadžer lozinki LastPass upozorio je korisnike da „NIJE hakovan“, nakon što je otkrivena nova phishing kampanja koja zloupotrebljava nj... Dalje