TeamViewer ima ozbiljnu ranjivost koja omogućava napadačima da hakuju Windows
Vesti, 11.08.2020, 10:00 AM

Ako koristite TeamViewer, proverite da li koristite najnoviju verziju popularnog softvera za povezivanje na daljinu za Windows.
TeamViewer je nedavno objavio novu verziju svog softvera koja uključuje zakrpu za ozbiljnu ranjivost (CVE 2020-13699), koja bi, ako se iskoristi, mogla omogućiti udaljenim napadačima da ukradu vašu sistemsku lozinku i na kraju kompromituju sistem.
Ono što još više zabrinjava je da se napad može izvršiti gotovo automatski, i da ne zahteva od žrtava mnogo interakcije. Napadači samo treba da ubede žrtvu da jednom poseti zlonamernu veb stranicu.
Za one koji ne znaju, TeamViewer je popularni softver za daljinsku podršku koji omogućava korisnicima da bezbedno dele radnu površinu ili preuzmu potpunu kontrolu nad računarom preko interneta sa bilo kog mesta na svetu.
Softver za daljinski pristup dostupan je za desktop i mobilne operativne sisteme, uključujući Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iOS, Android, Windows RT, Windows Phone 8 i BlackBerry.
Ovu novu ranjivost softvera otkrio je Džefri Hofman. Ona bi mogla omogućiti napadaču da primora softver da prosledi NTLM autentifikacioni zahtev napadačevom sistemu.
Da bi iskoristio ranjivost, napadač mora da ugradi zlonamerni iframe na veb sajt i zatim prevari žrtvu da poseti taj sajt. Kada žrtva klikne, TeamViewer će automatski pokrenuti Windows desktop klijent i otvoriti SMB deljenje.
Tada će Windows operativni sistem izvršiti NTLM autentifikaciju prilikom otvaranja SMB deljenja i taj zahtev se može preusmeriti za izvršavanje koda.
Ova ranjivost utiče na teamviewer10, teamviewer8, teamviewerapi, tvchat1, tvcontrol1, tvfiletransfer1, tvjoinv8, tvpresent1, tvsendfile1, tvsqcustomer1, tvsqsupport1, tvvideocall1 i tvvpn1.
Iako ranjivost do sada nije korišćena za napade, s obzirom na popularnost softvera među milionima korisnika, TeamViewer je oduvek bio meta interesovanja napadača.
Dakle, korisnicima se preporučuje da nadograde svoj softver na verziju 15.8.3, jer je pitanje vremena kada će hakeri početi da koriste ovaj bezbednosni propust za hakovanje Windows računara.

Izdvojeno
Haker prodaje pristup bazi podataka sa telefonskim brojevima 533 miliona korisnika Facebooka

Korisnik jednog hakerskog foruma prodaje pristup bazi podataka koja sadrži telefonske brojeve koji pripadaju korisnicima Facebooka. On kupcima nudi p... Dalje
Bag u TikToku otkriva brojeve telefona i privatne podatke korisnika

Istraživači Check Pointa otkrili su sigurnosnu ranjivost u TikToku koja je, pre nego što je problem rešen, omogućavala napadačima da zaobiđu z... Dalje
Prodaju se ukradeni podaci 2 miliona korisnika MyFreeCams

Na jednom hakerskom forumu prodaje se baza podataka sa podacima za prijavu dva miliona korisnika MyFreeCams video streaming i chat servisa. Prodavac k... Dalje
Microsoft Edge dobija generator lozinki i funkciju praćenja procurelih lozinki

Korisnici Microsoft Edgea dobiće ugrađeni generator lozinki i funkciju praćenja procurelih lozinki. Generator lozinki u Microsoft Edge 88 predlaž... Dalje
Objavljena ukradena baza podataka korisnika Nitro PDF

Haker ShinyHunters objavio je bazu podataka koja sadrži e-mail adrese, imena i lozinke korisnika Nitro PDF. Objavljena baza podataka od 14 GB sadrži... Dalje
Pratite nas
Nagrade