Ukradeni i objavljeni podaci korisnika sajta na kome su se prodavale ukradene lozinke
Vesti, 17.03.2021, 10:30 AM

Podaci sa sajta WeLeakInfo koji više nije u funkciji su procureli, a među procurelim podacima su informacije o plaćanjima na sajtu i korisnicima sajta.
To možda i ne bi bila neka vest da nije reč o sajtu koji je pretplatnicima nudio pristup bazi podataka koja je sadržala podatke 12,5 milijardi korisnika koji su ukradeni tokom brojnih hakerskih napada. Ti podaci su uključivali e-mail adrese, imena, brojeve telefona, adrese stanovanja i u mnogim slučajevima lozinke.
Sajber kriminalci su često koristili podatke sa WeLeakInfo za napade.
U januaru 2020. godine, međunarodna policijska operacija u kojoj su učestvovali FBI, britanska Nacionalna agencija za borbu protiv kriminala, holandski Nacionalni policijski korpus, nemački Bundeskriminalamt i policija Severne Irske, rezultirala je zaplenom domena WeLeakInfo čime je zaustavljen rad sajta.
Prošlog četvrtka je neko objavio arhivu sa podacima o plaćanjima koje je koristio WeLeakInfo prilikom obrade plaćanja preko Stripea.
Podaci su objavljeni na popularnom hakerskom forumu RaidForums, gde su ih drugi sajber kriminalci mogli preuzeti uplatom osam kredita, valutom koja se koristi na forumu, što je oko 2,54 dolara.
Jedan od administratora foruma objavio je da je Stripe nalog koji je pripadao sajtu WeLeakInfo hakovan, i da su procurile veoma osetljive informacije o korisnicima sajta. Stripe nalog je hakovan zahvaljujući tome što FBI nije obezbedio sve domene koji su bili u vlasništvu WeLeakInfo, i kao rezultat toga “wli.design” je istekao, a to je domen koji je korišćen za emailove povezane sa plaćanjem.
„Uspeo sam da registrujem ovaj domen, a zatim resetujem lozinku na njihovom Stripe nalogu, što mi je pružilo pristup svim informacijama o kupcima koji su plaćali putem Stripea“, objasnio je haker.
Osim podataka korisnika, procureli podaci uključuju i podatke kompanija koje su koristile WeLeakInfo. Većina ovih kompanija je iz sektora zaštite a one su koristile podatke sa WeLeakInfo u sklopu svojih usluga proaktivnog upozoravanja svojih kupaca na procurele informacije i lozinke.

Izdvojeno
40 lažnih ekstenzija za Firefox krade kriptovalute korisnika

Istraživači sajber bezbednosti iz kompanije Koi Security otkrili su više od 40 ekstenzija za Mozilla Firefox koje kradu privatne ključeve i seed f... Dalje
Budite oprezni: veštačka inteligencija ponekad izmišlja i može vas poslati na lažni veb sajt

Bezbednosni istraživači otkrili su ozbiljan rizik u radu velikih jezičkih modela (LLM), poput popularnih AI asistenata. Naime, kada ih pitate jedno... Dalje
Ažurirajte Chrome odmah: Hakeri koriste ranjivost u veb pregledaču

Google je objavio hitna bezbednosna ažuriranja za Chrome kako bi rešio ozbiljnu ranjivost koja se već zloupotrebljava u napadima. Ovaj „zero-... Dalje
Kada sajber kriminal ubija: Bolnice na udaru ransomware-a
.jpg)
Do skoro, sajber kriminal se uglavnom svodio na krađu podataka ili novca. Ali dva napada ransomware-a na evropske bolnice pokazuju da sajber kriminal... Dalje
Bluetooth ranjivosti: Hakeri vas mogu prisluškivati preko vaših slušalica

Istraživači iz nemačke kompanije ERNW su na konferenciji o bezbednosti TROOPERS u Nemačkoj otkrili tri ozbiljne ranjivosti u čipovima popularnih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade