WhatsApp će deliti podatke svojih korisnika sa Facebookom
Vesti, 02.02.2016, 02:00 AM

Android programer Havier Santos primetio je novu opciju u najnovijem beta izdanju WhatsAppa, koja možda ukazuje na to da ćemo uskoro početi da viđamo i druge funkcije povezivanja WhatsAppa i Facebooka.
Opcija koju je uočio Santos nazvana je “Share my account info”. Ako je korisnik odabere, on pristaje da deli informacije svog WhatsApp naloga sa Facebookom, da bi “poboljšao svoje Facebook iskustvo”, kako se navodi u opisu nove opcije.
Iako nije jasno kako će ovo funkcionisati, moguće je da će nova funkcija služiti da pomogne korisnicima da podele fotografije na svom Facebook profilu i da kreiraju prečicu albuma preko WhatsAppa ili obrnuto.
Kada je Facebook kupio WhatsApp 2014. godine za 20 milijardi dolara, direktor Facebooka je izjavio da će Facebook i WhatsApp nastaviti da postoje kao dve odvojene platforme.
I iz WhatsAppa tada su dolazila uveravanja da novi vlasnik neće promeniti ništa i da će popularna aplikacija nastaviti da funkcioniše potpuno nezavisno.
Ipak, opcija “Share my account info” mogla bi biti prvi korak ka spajanju WhatsAppa i Facebooka i rezultat nastojanja da se preuzme kontrola nad tržištem aplikacija za ramenu poruka.
Pored ove opcije, beta izdanje WhatsAppa ima i novi odeljak koji je u potpunosti orijentisan na privatnost korisnika, što nagoveštava da WhatsApp pokušava da ojača bezbednost kako bi razgovori njegovih korisnika bili sigurniji.
Nova funkcija “Show Security Indicators” biće dostupna sa predstojećim ažuriranjem. Funkcija je slična onoj koju Apple koristi u iMessage. Ada je uključena, funkcija će šiforvati sve poruke i pozive End-to-End enkripcijom, što znači da razgovori korisnika neće moći da se špijuniraju.
Sve u svemu, ovo bi mogao biti početak dublje integracije Facebooka i WhatsAppa pa ćemo u budućnosti možda moći da šaljemo poruke između WhatsAppa i Facebook Messengera.

Izdvojeno
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade