Zbok hakovanja uTorrent.com iz BitTorrent-a preporučuju skeniranje računara
Vesti, 15.09.2011, 10:29 AM

Hakeri su u utorak napali uTorrent.com, zamenjujući uTorrent softver lažnim antivirusnim programom koji od korisnika zahteva plaćanje kako bi nepostojeći zlonamerni program bio uklonjen sa zaraženih računara.
Napad je trajao dva sata koliko je lažni antivirusni program bio dostupan za preuzimanje. Korisnici koji su pokušavali da preuzmu regularni softver uTorrent umesto toga bi dobili scareware program koji ima sve karakteristike kao i slični programi iz te grupe.
Iz BitTorrent-a kažu da su testirali malware nakon instalacije. Program koji nosi naziv “Security Shield” pokreće se nakon instalacije i prikazuje obaveštenja u iskačućim prozorima o virusu koji je navodno detektovn na računaru. Potom malware zahteva plaćanje kako bi nepostojeća infekcija bila uklonjena. Iz BitTorrent-a preporučili su svima koji su u utorak preuzimali softver da skeniraju svoj računar antivirusnim programom kojeg imaju instaliranog na računaru.
Korisnici koji nemaju instaliran antivirus na računaru treba da sami pronađu sporni fajl koji se na računarima korisnika nalazi pod različitim nazivima. Naime, malware menja naziv svaki put kada se instalira na novom računaru, ali je njegova ekstenzija uvek .exe.
Korisnici operativnog sistema Windows XP treba da urade sledeće: klik na Start, potom na Run, zatim da ukucaju %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\ i da potraže fajl [random].exe.
Korisnici Windows Vista i Windows 7 treba da kliknu na Start i potom u polje Search ukucaju %localappdata% i potraže [random].exe.
Korisnici svih operativnih sistema treba najpre da ugase aktivni program tako što će otvoriti Task Manager (Control-Alt-Delete), označiti sporni fajl ([random].exe odnosno fajl koji pronađu u direktorijumu pod određenim nazivom), kliknu na End Process i i potom na Yes.
Zatim treba selektovati fajl i obrisati ga a potom isprazniti Recycle Bin.
uTorrent softver je besplatni program BitTorrent-a koji omogućava korisncima da preuzimaju velike fajlove sa torrent sajtova. Korisnici torrent-a često koriste ovakve programe kako bi preuzimali muziku, filmove i druge sadržaje.
Početna strahovanja da je glavni sajt BitTorrent.com hakovan i da je kompromitivan program BitTorrent pokazala su se kao netačna.

Izdvojeno
Bluetooth ranjivosti: Hakeri vas mogu prisluškivati preko vaših slušalica

Istraživači iz nemačke kompanije ERNW su na konferenciji o bezbednosti TROOPERS u Nemačkoj otkrili tri ozbiljne ranjivosti u čipovima popularnih ... Dalje
Kad korisnici sami instaliraju malver: dramatičan porast ClickFix napada

U poslednjih šest meseci zabeležen je dramatičan porast nove vrste sajber napada koji se ne oslanja na ranjivosti u softveru, već na ljudske slabo... Dalje
Microsoft najavio produžetak podrške za Windows 10 za godinu dana
.jpg)
Microsoft je konačno potvrdio ono što su mnogi priželjkivali - Windows 10 će i dalje dobijati bezbednosna ažuriranja (Extended Security Updates, ... Dalje
Napadi na WordPress sajtove: novi malver krade kartice i lozinke

Istraživači iz Wordfence-a otkrili su sofisticiranu kampanju usmerenu na WordPress sajtove. Na prvi pogled, lažni dodatak (plugin) nazvan „Wo... Dalje
Mocha Manakin: Novi napad koji počinje jednostavnim copy-paste trikom

U digitalnom svetu gde svaka sumnjiva poruka može otvoriti vrata za kompromitovanje sistema, pojavila se nova sajber pretnja, nazvana Mocha Manakin. ... Dalje
Pratite nas
Nagrade