LinkedIn otkriva sve više prevara, lažnih profila i spama na platformi
Društvene mreže, 06.06.2022, 00:30 AM

LinkedIn otkriva i blokira sve više lažnih naloga, zahvaljujući poboljšanjima u svojim automatizovanim sistemima, ali poboljšanja su primetna i kada je reč o uklanjanju dezinformacija u poslednjih šest meseci 2021. godine, tvrdi kompanija u svom najnovijem izveštaju o transparentnosti.
LinkedInov Izveštaj o transparentnosti za drugu polovinu 2021. (od jula do decembra) pruža potpun uvid u mere koje kompanija preduzima u vezi sa spamom, dezinformacijama, zahtevima vlasti i još mnogo toga.
I dok LinkedIn nije zanimljiv prevarantima na način na koji su zanimljivi Facebook ili YouTube, još uvek postoji mnogo „neautentičnih aktivnosti" u aplikaciji, sa prevarantima koji traže pristup informacijama i pokušavaju da prevare korisnike LinkedIna lažnim ponudama, zahtevima za povezivanje, itd.
A sa povećanjem aktivnosti LinkedIna za 34% u odnosu na prethodnu godinu, njegov glavni feed sada takođe vidi sve više i više ljudi, što ga čini privlačnijim za prevarante svih vrsta.
Kada je reč o lažnim nalozima, LinkedIn kaže da je njegova automatizovana odbrana blokirala 96% svih lažnih naloga u tom periodu, sa 11,9 miliona pokušaja zaustavljenih u procesu registracije.
LinkedIn kaže da je njegova poboljšana tehnologija otkrivanja doprinela povećanju od 19% broja uklonjenih lažnih naloga u periodu pre nego što su ih članovi prijavili. Taj broj je sa 3,7 miliona u prethodnom periodu skočio na 4,4 miliona.
Iako nema načina da dokaže da uklanja sve lažne naloge, na osnovu onoga što LinkedIn zna, njegovi sistemi za detekciju se poboljšavaju, što je pozitivno za stvarni angažman i interakciju u aplikaciji.
Što se tiče otkrivanja neželjenih poruka i prevara, LinkedInovi brojevi su ostali relativno stabilni u odnosu na prethodne izveštaje.
LinkedIn, međutim, uklanja više netačnih informacija, što je, kako objašnjava kompanija, posledica „poboljšane automatizovane odbrane koja omogućava LinkedInu da proaktivno bolje otkriva potencijalne dezinformacije“.
Broj dezinformacija na LinkedInu konstantno raste, od 110.742 slučaja obrađenih u drugoj polovini 2020. godine, na 147.490 u prvoj polovini 2021. godine do 207.000 koliko je zabeleženo u poslednjem periodu.
Sa povećanim angažovanjem, LinkedIn se takođe može smatrati sve privlačnijom platformom za širenje dezinformacija, mada u prilog tom trendu je i činjenica da je poslednjih godina sve više tema koje izazivaju podele.
Kada je reč o zahtevima vlasti za podacima u aplikaciji, i njihov broj je ostao stabilan, a većina zahteva dolazi iz SAD.
Treba napomenuti da je LinkedIn u oktobru povukao svoju aplikaciju iz Kine zbog sve većih zahteva za usklađenost koje je nametnula KPK.
Iako je iz ovog izveštaja jasno da se LinkedInovi sistemi poboljšavaju, teško je reći koliko je to tačno, jer LinkedIn ne može da izveštava o onome šta ne može da otkrije.
Na osnovu onoga što može, bolji je u blokiranju štetnih aktivnosti, ali to ne znači nužno da se svi lažni nalozi i spameri otkrivaju i uklanjaju sa platforme.

Izdvojeno
Iza jučerašnjeg napada na X stoji ova grupa
.jpg)
Propalestinska hakerska grupa preuzela je odgovornost za jučerašnji veliki DDoS napad na X (bivši Twitter). Prema podacima Downdetectora, desetine ... Dalje
Prevaranti otimaju Facebook naloge pomoću lažnih upozorenja o kršenju autorskih prava
.jpg)
Check Point Research (CPR) je upozorio na novu phishing kampanju, koja je počela otprilike 20. decembra 2024., a koja je prvenstveno fokusirana na ko... Dalje
Korisnici tuže LinkedIn zbog obučavanja AI modela njihovim privatnim porukama bez pristanka korisnika

Korisnici LinkedIn Premium iz SAD tužili su platformu zato što je navodno delila njihove privatne poruke bez njihovog pristanka kako bi obučila mod... Dalje
Zbog lažnih slika Breda Pita koje je generisala veštačka inteligencija, žena ostala bez skoro milion evra

Za En, Francuskinju u svojim pedesetim, 2023. je počela neobično. Dizajnerka enterijera, koja nije imala iskustva sa društvenim mrežama, otvorila ... Dalje
Meti kažnjena sa 251 miliona evra zbog povrede podataka 29 miliona korisnika Facebooka 2018. godine

Irska komisija za zaštitu podataka (DPC) kaznila je Metu, matičnu kompaniju Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, sa 251 miliona evra zbog kršenja Op... Dalje
Pratite nas
Nagrade