Proverite da li je firma Cambridge Analytica zloupotrebljavala vaše lične podatke sa Facebooka
Društvene mreže, 11.04.2018, 10:30 AM

Facebook je nedavno počeo da upozorava one koji su oštećeni zbog skandala u koji su upleteni Facebook i firma Cambridge Analytica, da su njihovi lični podaci deljeni sa firmom koja se bavi političkim konsaltingom i analitikom, uz objašnjenje na koji su način oni oštećeni.
Facebook je prošlog meseca priznao da je skandal sa Cambridge Analitycom uticao na više od 87 miliona korisnika širom sveta, jer je kompanija narušavala privatnost korisnika preko aplikacije nazvane "Ovo je vaš digitalni život", kojom je praktično ukrala njihove lične podatke.
Facebook je nedavno preduzeo mere kako bi ograničio način na koji aplikacije drugih proizvođača koriste njegovu društvenu mrežu. Međutim, Cambridge Analytca je možda već zloupotrebila vaše lične podatke, zbog čega možda sada vidite upozorenje na vrhu News Feeda sa uputstvima o tome kako da bolje zaštitite svoje informacije u budućnosti.
Facebook trenutno prikazuje ova upozorenja korisnicima širom sveta, neki od vas su ga možda i dobili, ali mnogi verovatno nisu. Bez obzira da li ste videli takvo upozorenje, sada postoji način da se sami proverite da li je Facebook delio vaše podatke sa Cambridge Analyticom preko aplikacije "Ovo je vaš digitalni život".
Da biste to uradili, morate pristupiti Facebookovoj stranici podrške "Kako da znam da li su moje informacije podeljene sa Cambridge Analyticom?" Prijavite se sa svojim Facebook nalogom ako niste već prijavljeni, i odmah ćete videti da li su vaši podaci zloupotrebljeni. Stranica podrške vas takođe obaveštava da li je neko od vaših prijatelja prijavljen u aplikaciji "Ovo je vaš digitalni život".
Ako su vaši Facebook podaci deljeni sa Cambridge Analyticom, trebalo bi da pratite uputstva navedena na stranici podrške da biste saznali više o tome. Bez obzira na to da li ste jedna od žrtava Facebookovog fijaska sa Cambridge Analyticom, trebalo bi da pregledate aplikacije koje ste povezali sa svojim Facebook nalogom.

Izdvojeno
Facebook želi da koristi slike koje nikada niste objavili za obuku AI modela

Facebook već godinama koristi javne objave, fotografije i interakcije korisnika za obuku veštačke inteligencije. Kompanija je već iskoristila javn... Dalje
Facebook uvodi passkey – bezbedniji način prijave bez lozinke
.jpg)
Facebook je najavio da uvodi passkey (digitalni ključ) kao novi način prijavljivanja na mobilnim uređajima, bez potrebe za klasičnim lozinkama. Ov... Dalje
Zašto sajber kriminalci traže posao na LinkedIn-u
.jpg)
Sajber kriminalci iz poznate grupe FIN6 predstavljaju se kao ljudi koji traže posao na platformama poput LinkedIn-a kako bi zarazili poslodavce malve... Dalje
Oglasi za lažne AI video generatore na Facebook-u i LinkedIn-u šire malvere

Mandiant Threat Defens upozorava korisnike na prevaru iza koje stoji grupa UNC6032 koja na društvenim mrežama postavlja oglase za lažne AI video al... Dalje
TikTok video snimci šire malvere Vidar i StealC

Sajber kriminalci koriste TikTok video snimke za širenje malvera za krađu informacija Vidar i StealC u ClickFix napadima, upozorava Trend Micro. Re... Dalje
Pratite nas
Nagrade