Twitter demantovao tvrdnje hakera o kompromitovanju 15000 naloga
Društvene mreže, 21.08.2013, 08:26 AM

Twitter je demantovao tvrdnje jednog od vođa hakerske grupe AnonGhost, koji koristi nadimak Mauritania, da je imao pristup celoj Twitter-ovoj bazi korisničkih podataka što je dokazao objavljivanjem podataka 15000 naloga korisnika.
Ukradeni podaci koji uključuju Twitter ID, korisnička imena, OAuth tokene i tajne OAuth tokene, objavljeni su na Zippyshare.
Iz kompanije kažu da su sproveli istragu povodom ovih tvrdnji i da mogu da potvrde da nijedan Twitter nalog nije kompromitovan.
Prema onome što tvrdi Li Džej iz Cyber War News podaci koje je objavio haker nisu podaci iz baze podatka Twitter-a. On kaže da je reč o starim, mahom suspendovanim i neaktivnim nalozima i da su najverovatnije ukradeni sa servisa stacioniranog u Turskoj.
Grupa AnonGhost je poznata po sumnjivim slučajevima hakovanja. AnonGhost je tvrdio da je grupa hakovala više od 100000 web sajtova, 40000 Facebook naloga i 5000 Twitter naloga u toku operacije OpIsrael, koja je navodno prouzrokovala milionsku štetu Izraelu. Međutim, i stručnjaci i izraelski zvaničnici odbacili su ove navode, tvrdeći da u stvarnosti jedva da je bilo neke štete.
AnonGhost je učestvovao i u OpUSA, kampanji koju su takođe obeležile lažne tvrdnje o curenju podataka, kao i manji DDoS napadi i defesjment malih web sajtova.
U junuje ista grupa tvrdila da je došla u posed podataka o email nalozima menadžera u kompaniji Mozilla, što je ubrzo demantovano.
Ipak, grupa jeste hakovala stotine a možda i hiljade web sajtova u prošlosti. Ali njihove tvrdnje o ukradenim podacima uvek treba prihvatati sa rezervom.

Izdvojeno
Facebook o curenju podataka više od pola milijarde svojih korisnika

Početkom meseca je objavljeno da su procurili podaci više od 533 miliona korisnika Facebooka. Baza podataka sa brojevima telefona i drugim podacima ... Dalje
Facebook oglasi za aplikaciju Clubhouse inficiraju računare ransomwareom

Sajber kriminalci često koriste popularnost nekih aplikacija da bi prevarili korisnike i inficirali što više uređaja. Aplikacija Clubhouse trenutn... Dalje
Podaci 500 miliona korisnika LinkedIna prodaju se na jednom hakerskom forumu

Nekoliko dana nakon što se masovno curenje podataka korisnika Facebooka našlo u svim vestima, stiže nova vest o još jednom curenju podataka, ovog ... Dalje
Facebook ne planira da obavesti 533 miliona svojih korisnika o curenju njihovih podataka

Facebook nije obavestio više od 533 miliona svojih korisnika da su njihovi podaci procurili zbog greške u funkciji koja omogućava uvoz kontakata i ... Dalje
Kako da proverite da li su hakeri ukrali vaš broj telefona sa Facebooka

Na sajtu „Have I Been Pwned” korisnici Facebooka sada mogu proveriti da li je njihov telefonski broj u bazi podataka koji su ukradeni 2019... Dalje
Pratite nas
Nagrade