Twitter implementirao DMARC standard za borbu protiv fišinga
Društvene mreže, 22.02.2013, 07:36 AM

Korisnici Twitter-a su neprestano izloženi fišing napadima. Fišeri šalju emailove na adrese korisnik Twitter-a koji su sa manje ili više uspeha dizajnirani tako da izgledaju kao emailovi koje šalje Twitter. Cilj fišera je da na prevaru korisnike odvedu na lažne web sajtove koji podsećaju na Twitter.com, kako bi tamo ostavili svoje podatke, korisničko ime i šifru.
Zato je Twitter početkom meseca implementirao DMARC standard koji treba da spreči ili bar oteža posao napadačima koji šalju ovakve lažne emailove. DMARC je relativno novi protokol koji treba da spreči zloupotrebu emailova.
DMARC („Domain-based Message Authentication, Reporting & Conformance“) je standard za implementaciju SPF (Sender Policy Framework) i DKIM (DomainKeys Identified Mail) sistema za proveru email poruka.
Tehnologija se koristi da bi se proverilo da li je email poslat sa adrese pošiljaoca, npr. da li @twitter.com zaista dolazi sa servera ovlašćenih za slanje emailova u ime twitter.com.
Cilj DMARC standarda je da se postigne ista implementacija ovih sistema od strane vodećih provajdera email usluga i drugih kompanija koje će imati koristi od provere validnosti emailova.
DMARC podržavaju vodeća četiri email provajdera, Google (Gmail), Microsoft (Outlook.com/Hotmail), Yahoo (Yahoo Mail) i AOL, ali i servisi kao što su Facebook, PayPal i Amazon.
Iako će pomoći email provajderima da blokiraju emailove sa lažnih @twitter.com adresa, Twitter-ova podrška za DMARC neće moći da spreči fišere da šalju emailove sa drugih email adresa. To znači da korisnici i dalje moraju biti oprezni sa emailovima koje im šalje Twitter jer je moguće da iza nekog takvog emaila stoji neko drugi.
DMARC je nedavno proslavio prvu godišnjicu svog postojanja, a grupa organizacija koja nadgleda razvoj i usvajanje standarda, objavila je da je on već pomogao da se zaštiti 60% inbox-ova širom sveta od spama i fišinga. Više od 325 miliona takvih poruka blokirano je u novembru i decembru prošle godine upravo iz razloga što su vodeći email provajderi ali i oni servisi koji šalju emailove svojim korisnicima implementirali DMARC.

Izdvojeno
TikTok kažnjen sa 530 miliona evra zbog prenosa podataka evropskih korisnika u Kinu

Irska Komisija za zaštitu podataka (DPC) objavila je da je kaznila evropsku filijalu TikToka sa 530 miliona evra nakon istrage o transferu podataka k... Dalje
Hakeri tvrde da su ukrali lozinke 972.000 korisnika TikToka i sada prete da će ih objaviti

Hakerska grupa koja sebe naziva R00TK1T ISC CYBER TEAM tvrdi da je ukrala 972.000 lozinki korisnika TikToka. Hakeri su zapretili objavljivanjem lozink... Dalje
Meta testira novu AI tehnologiju koja otkriva naloge dece koja su se registrovala kao odrasle osobe

Meta testira novu AI tehnologiju koja može da identifikuje korisnike Instagrama mlađe od 16 godina, a zatim ih automatski prebacuje na tinejdžerske... Dalje
Podaci 2,8 milijardi X (Twitter) profila objavljeni na poznatom hakerskom forumu

Na zloglasnim Breach forumima procurili su podaci 2,87 milijardi X (Twitter) profila. Prema objavi korisnika foruma ThinkingOne, iza curenja podataka ... Dalje
Zbog lažne Metine tehničke podrške korisnici ostaju bez naloga
.jpg)
Meta ima više od 10 miliona aktivnih oglašivača na svojim platformama, a mnoga preduzeća zavise od oglasa na društvenim mrežama. Zato je razuml... Dalje
Pratite nas
Nagrade