Hakeri blokirali sajt italijanske vlade protestvujući protiv Berluskonija
Ostale vesti, 07.02.2011, 10:24 AM

U nedelju je napadnut veb sajt italijanske vlade i to nakon najave protivnika premijera Silvija Berluskonija da će napasti sajt zbog ograničavanja slobode štampe.
Ovo je poslednja u nizu aktivnosti usmerenih protiv premijera italijanske vlade, koji se suočio sa protestima nakon što je prošlog meseca otvorena istraga oko “divljih” zabava koje je priređivao u svojoj vili u Milanu i optužbe da je platio za seks sa maloletnom prostitutkom.
Pristup sajtu www.governo.it bio je blokiran na kratko, tokom jučerašnjeg poslepodneva, ali je do uveče problem bio rešen.
Hakeri koji sebe nazivaju “Anonimni Italije” kritikovali su politiku italijanske vlade a svoj potez nazvali odgovorom na dokumenta koja je objavio Wikileaks a koja su procurela iz američke ambasade u Rimu. U objavljenim tajnim dokumentima američke diplomate opisuju novi italijanski zakon o medijima kao problematičan, jer daje italijanskoj vladi mogućnost blokade ili cenzurisanja sadržaja na internetu. Pored toga, zakon dovodi u neravnopravan položaj glavnog konkurenta Berlsukonijeve medijske imperije, televiziju Sky, navodi se u dokumentima.
Istovremeno, osnivač Wikileaksa Džulijan Asanž najavio je u nedelju da će u narednim nedeljama Wikileaks objaviti nova poverljiva dokumenta o italijanskoj vladi.
U nedelju su nastavljeni i protesti protiv Bersluskonija a demonstranti su se okupili ispred negove vile. Tom prilikom, kako izveštavaju italijanski mediji, šestoro ljudi je povređeno u sukobima sa policijom.

Izdvojeno
Kazne zbog kršenja Opšte uredbe EU o zaštiti podataka za godinu dana porasle za 168%

Troškovi koje su kompanije imale po osnovu kazni izrečenih u skladu sa Opštom uredbom EU o zaštiti podataka (GDPR) porasli su za 168%, na više od... Dalje
Google najavio uvođenje Privacy Sandboxa na Android 13 početkom sledeće godine

Google je najavio da će početkom sledeće godine započeti uvođenje Privacy Sandbox sistema za ograničeni broj Android 13 uređaja. Privacy Sandbo... Dalje
Gugl kažnjen sa 391,5 miliona dolara zbog tajnog praćenja korisnika

Internet gigant Gugl pristao je da plati rekordnih 391,5 miliona dolara za rešavanje spora po tužbi koju su zajedno podneli državni tužioci 40 ame... Dalje
Rusija kaznila TikTok zbog ''LGBT propagande'' i Twitch zbog ''ukrajinskih laži''

Rusija je kaznila TikTok jer nije izbrisao sadržaj koji krši ruske zakone o „LGBT propagandi“ i Twitch zbog video intervjua sa Aleksijem... Dalje
Google kažnjen zbog obmanjivanja korisnika i prikupljanja podataka o lokaciji

Australijska komisija za konkurenciju i potrošače (ACCC) kaznila je Google sa 60 miliona dolara zbog toga što je kompanija skoro dve godine, od jan... Dalje
Pratite nas
Nagrade