Objavljivanje finalne verzije Internet Explorera zakazano za 14. mart

Ostale vesti, 10.03.2011, 10:27 AM

Objavljivanje finalne verzije Internet Explorera zakazano za 14. mart

Microsoft je najavio objavljivanje finalne verzije Internet Explorer 9 za 14. mart, a njegovo predstavljanje dogodiće se na Interaktivnom festivalu u Ostinu.

Novi browser, Internet Explorer 9, imaće skoro sve što je viđeno u RC (Release Candidate) verziji browser-a koja je objavljena u februaru, ali direktor u kompaniji Microsoft, Rajan Gejvin najavljuje u tekstu na kompanijskom blogu i neke iznenađenja.

Browser će imati unapređeni korisnički interfejs fokusiran na uvećanje površine prozora browser-a koji će imati samo polje za unos URL adrese i polje za pretragu. Takođe će biti moguć prikačivanje (pin) veb sajtova ili ređanje na traku URL adresa u Windows task baru. Finalnoj verziji biće dodat i download manager.

Microsoft se suočio sa kritikama zbog nedostatka HTML5 podrške, jer browser podržava samo neke HTML5 standarde koji se tiču grafičke hardverske akceleracije.

Din Hačamović, jedan od potpredsednika u kompaniji, kaže da Microsoft nije želeo da se previše obavezuje kada je reč o tehnologiji koja se još uvek nalazi u fazi razvoja. Kompanija je pružila programerima mogućnost da na sajtu HTML5 Labs isprobaju različite primene ove tehnologije što bi trebalo da ubrza njen razvoj u Microsoft-ovim proizvodima.

Browser neće biti dostupan većini Windows korisnika jer je predviđeno da bude dostupan samo korisnicima operativnog sistema Windows 7.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Evropski sud kaznio EU zbog kršenja sopstvenih zakona o zaštiti podataka

Evropski sud kaznio EU zbog kršenja sopstvenih zakona o zaštiti podataka

Evropski opšti sud kaznio je Evropsku komisiju, izvršno telo Evropske unije odgovorno za predlaganje i sprovođenje zakona u uniji, zbog kršenja so... Dalje

OpenAI kažnjen sa 15 miliona evra zbog načina na koji je koristio podatke korisnika za obuku ChatGPT

OpenAI kažnjen sa 15 miliona evra zbog načina na koji je koristio podatke korisnika za obuku ChatGPT

Italijanska uprava za zaštitu podataka ( Garante) kaznila je OpenAI sa 15 miliona evra zbog načina na koji aplikacija ChatGPT rukuje ličnim podacim... Dalje

Netflix kažnjen sa 4,75 miliona evra zbog nedovoljne transparentnosti u vezi korišćenja podataka korisnika

Netflix kažnjen sa 4,75 miliona evra zbog nedovoljne transparentnosti u vezi korišćenja podataka korisnika

Holandski regulator za zaštitu podataka (DPA) kaznio je Netflix sa 4,75 miliona evra jer nije pružio korisnicima dovoljno informacija o tome kako su... Dalje

Rusija zabranila Viber

Rusija zabranila Viber

Rusija je blokirala pristup popularnoj aplikaciji Viber, pošto je ruska savezna služba za nadzor u oblasti telekomunikacija, informacionih tehnologi... Dalje

Apple uklonio brojne VPN aplikacije u Rusiji iz App Store zbog pritiska vlade

Apple uklonio brojne VPN aplikacije u Rusiji iz App Store zbog pritiska vlade

Apple je uklonio brojne VPN aplikacije u Rusiji iz App Storea na zahtev ruskog državnog nadzornog organa za komunikacije Roskomnadzor, prenose ruski ... Dalje