Dvostepena verifikacija uskoro i za Microsoft naloge

Vesti, 10.04.2013, 08:41 AM

Dvostepena verifikacija uskoro i za Microsoft naloge

Microsoft se priprema da vlasnicima naloga za Outlook.com, Windows Store i druge servise uskoro ponudi dvostepenu verifikaciju, objavio je web sajt LiveSide.

Dvostepena verifikacija će koristiti aplikaciju koja je već dostupna za Windows Phone za generisanje koda koji će biti zahtevan zajedno sa lozinkom da bi se pristupilo nalogu.

Kako piše LiveSide, dvostepena verifikacija neće raditi sa povezanim Microsoft nalozima, pa će korisnici koji žele da se na ovaj način zaštite od krađe lozinke i kompromitovanja naloga, morati da prekinu povezivanje naloga pre nego što uključe dvostepenu verifikaciju.

Za uređaje ili aplikacije, kao što su email aplikacije na nekim telefonima, koje koriste Microsoft nalog i koje ne podržavaju dvostepenu verifikaciju, Microsoft će ponuditi alternativu - „App password“. Prilikom prijavljivanja na aplikaciju koja ne podržava dvostepenu verifikaciju, korisnik će moći da generiše šifru za aplikaciju na Microsoft-ovom web sajtu.

Kada će korisnicima Microsoft-ovih servisa biti dostupna dvostepena verifikacija za sada nije poznato, ali se očekuje da se to dogodi uskoro. Time će se Microsoft pridružiti sve dužem spisku kompanija, na kome se već nalaze Google, Facebook, Pay Pal, Dropbox, Apple i druge koje su svojim korisnicima već ponudile ovaj vid zaštite naloga.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

I hakeri strahuju od AI-ja: Kriminalci brinu da bi mogli da ostanu bez „posla“

I hakeri strahuju od AI-ja: Kriminalci brinu da bi mogli da ostanu bez „posla“

Sajber kriminalci imaju izgleda iste brige kao i mnogi zaposleni na legalnim poslovima - da bi veštačka inteligencija mogla da ih ostavi bez posla. ... Dalje

Microsoft upozorava: lažno Zoom ažuriranje koristi se za napade na Mac korisnike

Microsoft upozorava: lažno Zoom ažuriranje koristi se za napade na Mac korisnike

Microsoft je upozorio na novu kampanju severnokorejske hakerske grupe Sapphire Sleet koja koristi lažna Zoom ažuriranja za kompromitovanje Apple Mac... Dalje

Prevaranti koriste lažne FACEIT stranice za krađu Steam naloga

Prevaranti koriste lažne FACEIT stranice za krađu Steam naloga

Istraživači kompanije Malwarebytes upozoravaju na novu prevaru usmerenu na igrače Counter-Strike 2 igre koja koristi lažne FACEIT stranice za kra... Dalje

Chrome ekstenzije prikupljale podatke korisnika uprkos tvrdnjama da to ne rade

Chrome ekstenzije prikupljale podatke korisnika uprkos tvrdnjama da to ne rade

Istraživači kompanije Socket otkrili su mrežu od 152 Chrome ekstenzije koje korisnicima nude animirane pozadine za nove tabove, dok istovremeno pri... Dalje

Lažni tutorijali na TikToku i Instagramu šire malver Vidarstealer

Lažni tutorijali na TikToku i Instagramu šire malver Vidarstealer

Sajber kriminalci sve češće koriste TikTok i Instagram Reels za širenje malvera, oslanjajući se na lažne tutorijale koji korisnicima obećavaju ... Dalje