FBI: Nema naznaka da je Rusija preduzela mere protiv ransomware bandi
Vesti, 15.09.2021, 09:30 AM
FBI je rekao da agencija nije videla dokaze da se ruska vlada suprotstavila ransomware grupama koje deluju unutar njenih granica.
„Na osnovu onoga što smo videli, rekao bih da nema naznaka da je ruska vlada preduzela mere kako bi suzbila ransomware grupe“ od početka bilateralnih razgovora sa Bajdenovom administracijom ranije ove godine, rekao je zamenik direktora FBI Pol Abate tokom panel diskusije na samitu čiji su domaćini bili AFCEA International i Savez za obaveštajnu i nacionalnu bezbednost.
On je dodao da su SAD zatražile “pomoć i saradnju” od Rusije a u vezi sajber-kriminalaca za koje znaju da su u Rusiji, uključujući i one protiv kojih su podignute optužnice, ali da nisu dobili ništa zauzvrat.
“Rekao bih da se ništa nije promenilo u tom pogledu”, rekao je on.
Abateov komentar najoštriji je komentar koji je do sada dao neko od visokih zvaničnika američke administracije, da Kremlj ignoriše zahtev američkog predsednika Džoa Bajdena da suzbije ransomware grupe, koji je upućen tokom sastanka jedan na jedan sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Bajden je ruskom kolegi pokazao spisak kritične infrastrukture i upozorio da su takvi subjekti „zabranjeni“ za sajber napade. On je javno obećao da će SAD odgovoriti ako ih napadnu sajber kriminalci iz Rusije.
Zvaničnici Bele kuće poslednjih nedelja suzdržali su se od pripisivanja nedavnog zatišja u napadima ransomwarea akcijama Putinove vlade.
“Mislim da je prerano reći da više nismo u opasnosti”, rekao je direktor za nacionalnu sajber bezbednost Džon Kris Inglis samo nekoliko dana nakon što se ransomware kartel “REvil”, za koji se veruje da deluje iz Rusije, ponovo pojavio na internetu.
Izdvojeno
Lažni ChatGPT Atlas vodi do ClickFix napada i krađe lozinki na macOS-u
Infostealeri, malveri koji kradu lozinke, kolačiće, dokumenta i druge osetljive podatke, postali su najbrže rastuća sajber pretnja u 2025. godini,... Dalje
Lažni Microsoft Teams i Google Meet šire Oyster backdoor
Sajber kriminalci zloupotrebljavaju popularne alate poput Microsoft Teams-a i Google Meet-a kako bi korisnike naveli da preuzmu malver. Prema izvešta... Dalje
Malver u torentu novog filma Leonarda Dikaprija
Istraživači kompanije Bitdefender otkrili su da torent fajl za novi film Leonarda Dikaprija „Jedna bitka za drugom“ (One Battle After An... Dalje
Grok otkriva kućne adrese običnih ljudi i daje savete za uhođenje
Grok, AI četbot kompanije xAI Elona Maska, ponovo je pokazao zabrinjavajuće ponašanje, ovog puta tako što je na zahtev korisnika otkrivao kućne a... Dalje
Predator: najopasniji špijunski softver na svetu se instalira preko običnih oglasa
Jedan jedini oglas učitan na sasvim legitimnom sajtu ili u aplikaciji dovoljan je da instalira Intellexin Predator, jedan od najnaprednijih komercija... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





