Google Chrome dobija ''HTTPS-Only'' režim za bezbednije surfovanje internetom
Vesti, 02.07.2021, 11:30 AM
Google radi na dodavanju režima “HTTPS-Only” u veb pregledač Chrome kako bi zaštitio veb saobraćaj korisnika nadogradnjom svih veza na HTTPS.
Ova nova funkcija se sada testira u Chrome 93 Canary za Mac, Windows, Linux, Chrome OS i Android.
Iako još uvek nije objavljeno zvanično saopštenje, HTTPS-Only režim verovatno će biti dostupan od 31. avgusta, kada se očekuje da Chrome 93 bude objavljen.
Nadogradnje HTTPS-a biće automatske, bez upozorenja, što će vam omogućiti da bez prekida pretražujete internet preko bezbedne veze kad god je to moguće.
Google nije prvi veći proizvođač veb pregledača koji uvodi opciju za automatsko omogućavanje HTTPS-a na svim veb sajtovima.
Mozilla je takođe krajem prošle godine dodala HTTPS-Only režim. Ova funkcija podrazumevano je onemogućena, i može se omogućiti u podešavanjima pregledača.
Nadogradnjom svih veza sa veb sajtovima na HTTPS, Google Chrome će zaštititi korisnike od napada „čovek u sredini“ (MITM) koji napadačima omogućavaju nadgledanje podataka razmenjenih sa internet serverima preko nešifrovanog HTTP protokola.
Osetljive informacije poslate i primljene preko HTTP-a (kao što su lozinke, podaci o kreditnoj kartici i drugi slični podaci) mogu se prikupiti malverom instaliranim na kompromitovanom računaru korisnika.
HTTPS takođe osigurava da napadači koji pokušavaju da presretnu vaš veb saobraćaj neće izmeniti podatke razmenjene sa sajtovima.
Osiguravajući da uvek koristite HTTPS prilikom surfovanja internetom kada je aktivan režim HTTPS-Only, Google Chrome pomaže u zaštiti podataka u tranzitu šifrujući sve veze sa serverima veb sajtova.
Izdvojeno
Chrome ekstenzija sa skoro milion korisnika uklonjena zbog sumnjivog prikupljanja podataka
Google je uklonio popularnu Chrome ekstenziju ModHeader iz Chrome Web Store-a nakon što su istraživači kompanije Stripe otkrili skrivene funkcional... Dalje
LastPass upozorava na fišing kampanju koja koristi lažna bezbednosna obaveštenja
Kompanija LastPass je upozorila korisnike na novu fišing kampanju u kojoj napadači koriste lažna bezbednosna obaveštenja kako bi ih usmerili na zl... Dalje
Apple upozorava: prevaranti sve češće koriste FaceTime za krađu podataka i novca korisnika
Apple je upozorio korisnike iPhone i iPad uređaja da svaki neočekivani FaceTime poziv, poruku ili zahtev za deljenje ličnih podataka tretiraju kao ... Dalje
Novi Android malver RedHook koristi Wireless ADB za preuzimanje kontrole nad telefonom
Istraživači kompanije Group-IB upozoravaju na novu verziju Android malvera RedHook, koja koristi funkciju Wireless ADB kako bi stekla privilegije zn... Dalje
Microsoft: očekujte više Windows ažuriranja jer veštačka inteligencija pronalazi više propusta
Microsoft je upozorio korisnike da u narednom periodu mogu očekivati veći broj bezbednosnih ažuriranja za Windows, jer kompanija sve intenzivnije k... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





