Hakovan proizvođač video igara Electronic Arts, hakeri ukrali izvorni kod za FIFA 21
Vesti, 11.06.2021, 10:30 AM

Proizvođač i izdavač video igara, američka kompanija Electronic Arts (EA Games) je hakovan, a takom napada hakeri su ukrali oko 780 GB podataka, objavio je Vice.
Napadači tvrde da su preuzeli izvorni za FIFA 21 i izvorni kod i alate za FrostBite endžin, moćni alat za dizajn igara koji se koristi u mnogim igrama, kao i druge interne alate kompanije.
EA je potvrdila da je napadnuta i da je u toku istraga, kao i da su o ovome obavestili nadležne institucije. Portparol kompanije je rekao da napadači nisu pristupali podacima o igračima i da nemaju razloga da veruju da je njihova privatnost ugrožena. On je rekao i da u kompaniji ne očekuju da će napad imati uticaja na njihove igre ili poslovanje. Kompanija je naglasila da upad u mrežu nije bio napad ransomwarea.
EA je jedan od najvećih proizvođača video igara u svetu koji stoji iza video igara kao što su Battlefield, Star Wars: Jedi Fallen Order, The Sims i Titanfall, kao i iza niza sportskih video igara.
Vice je video skrinšotove objava na hakerskim forumima hakera koji sada nude na prodaju 780 GB podataka ukradenih od EA. Oni su rekli da će o prodaji razgovarati samo sa ozbiljnim, uglednim članovima foruma.
Izvorni kod za FrostBite endžin ima veliku vrednost i mogao bi da bude zanimljiv programerima koji žele da ga iskopiraju ili za one koji prave varalice i hakove za igre. Međutim, malo je verovatno da bi iko od konkurenata EA ikada iskoristio ukradene informacije.
Napad na Electronic Arts je najnoviji u nizu napada na proizvođače igara. U novembru prošle godine, kompanija Capcom koja stoji iza igara Street Fighter i Resident Evil, pretrpela je napad ransomwarea koji je ugrozio podatke 350000 korisnika.
U februaru ove godine, CD Projekt Red koji stoji iza Cyberpunka pretrpeo je napad ransomwarea, a tom prilikom ukraden je izvorni kod za nekoliko igara.

Izdvojeno
Otkriveno na hiljade lažnih onlajn prodavnica - kupci ostali bez novca na računima

Firma za sajber bezbednost Silent Push otkrila je na hiljade veb sajtova koji se lažno predstavljaju kao sajtovi velikih brendova kao što su Apple i... Dalje
40 lažnih ekstenzija za Firefox krade kriptovalute korisnika

Istraživači sajber bezbednosti iz kompanije Koi Security otkrili su više od 40 ekstenzija za Mozilla Firefox koje kradu privatne ključeve i seed f... Dalje
Budite oprezni: veštačka inteligencija ponekad izmišlja i može vas poslati na lažni veb sajt

Bezbednosni istraživači otkrili su ozbiljan rizik u radu velikih jezičkih modela (LLM), poput popularnih AI asistenata. Naime, kada ih pitate jedno... Dalje
Ažurirajte Chrome odmah: Hakeri koriste ranjivost u veb pregledaču

Google je objavio hitna bezbednosna ažuriranja za Chrome kako bi rešio ozbiljnu ranjivost koja se već zloupotrebljava u napadima. Ovaj „zero-... Dalje
Kada sajber kriminal ubija: Bolnice na udaru ransomware-a
.jpg)
Do skoro, sajber kriminal se uglavnom svodio na krađu podataka ili novca. Ali dva napada ransomware-a na evropske bolnice pokazuju da sajber kriminal... Dalje
Pratite nas
Nagrade