Hakovan proizvođač video igara Electronic Arts, hakeri ukrali izvorni kod za FIFA 21
Vesti, 11.06.2021, 10:30 AM

Proizvođač i izdavač video igara, američka kompanija Electronic Arts (EA Games) je hakovan, a takom napada hakeri su ukrali oko 780 GB podataka, objavio je Vice.
Napadači tvrde da su preuzeli izvorni za FIFA 21 i izvorni kod i alate za FrostBite endžin, moćni alat za dizajn igara koji se koristi u mnogim igrama, kao i druge interne alate kompanije.
EA je potvrdila da je napadnuta i da je u toku istraga, kao i da su o ovome obavestili nadležne institucije. Portparol kompanije je rekao da napadači nisu pristupali podacima o igračima i da nemaju razloga da veruju da je njihova privatnost ugrožena. On je rekao i da u kompaniji ne očekuju da će napad imati uticaja na njihove igre ili poslovanje. Kompanija je naglasila da upad u mrežu nije bio napad ransomwarea.
EA je jedan od najvećih proizvođača video igara u svetu koji stoji iza video igara kao što su Battlefield, Star Wars: Jedi Fallen Order, The Sims i Titanfall, kao i iza niza sportskih video igara.
Vice je video skrinšotove objava na hakerskim forumima hakera koji sada nude na prodaju 780 GB podataka ukradenih od EA. Oni su rekli da će o prodaji razgovarati samo sa ozbiljnim, uglednim članovima foruma.
Izvorni kod za FrostBite endžin ima veliku vrednost i mogao bi da bude zanimljiv programerima koji žele da ga iskopiraju ili za one koji prave varalice i hakove za igre. Međutim, malo je verovatno da bi iko od konkurenata EA ikada iskoristio ukradene informacije.
Napad na Electronic Arts je najnoviji u nizu napada na proizvođače igara. U novembru prošle godine, kompanija Capcom koja stoji iza igara Street Fighter i Resident Evil, pretrpela je napad ransomwarea koji je ugrozio podatke 350000 korisnika.
U februaru ove godine, CD Projekt Red koji stoji iza Cyberpunka pretrpeo je napad ransomwarea, a tom prilikom ukraden je izvorni kod za nekoliko igara.

Izdvojeno
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Hakeri tokom StarCraft II mečeva ubacuju video snimke koji izazivaju epilepsiju

Igrači StarCraft II su na Reddit-u otkrili da su već neko vreme mete veoma zastrašujućih hakerskih napada. Naime, nepoznati hakeri su našli na... Dalje
Prevaranti zloupotrebljavaju Google da bi ukrali korisnička imena i lozinke korisnika Google naloga

Programer Nik Džonson upozorio je na novu phishing prevaru koja je posebno opasna zbog toga što prevaranti šalju imejlove sa lažne Google adrese. ... Dalje
Prevaranti zloupotrebljavaju Booking.com za širenje trojanca AsyncRAT

Lažni imejlovi sa Booking.com upućeni hotelskom osoblju kriju malver AsyncRAT. Početkom meseca, istraživači MalwareBytes-a upozorili su na ove na... Dalje
Pratite nas
Nagrade