Korisnici Internet Explorera imaju niži koeficijent inteligencije
Ostale vesti, 03.08.2011, 11:22 AM

Istraživanje koje je sprovela kompanija AptiQuant pokazalo je da korisnici Internet Explorer-a imaju niži koeficijent inteligencije (IQ) od prosečnog. AptiQuant je ove zaključke izveo iz podataka o browser-ima koje su ispitanici koristili prilikom rešavanja zadatog IQ testa.
Rezultati studije (pdf) pokazuju da korisnici IE imaju u proseku niži koeficijent inteligencije od korisnika browser-a Chrome, Firefox i Safari. Najbolje rezultate na testu pokazali su korisnici browser-a Camino i Opera.
Rezultati studije koje je objavio AptiQuant toliko su naljutili korisnike Interet Explorer-a da su neki najavili i tužbe.
U istraživanju je učestvovalo preko 100000 internet korisnika koji su radili IQ test. Rezultati testiranja se nalaze u bazi podataka zajedno sa podacima o browser-ima koje su koristili ispitanici.
Rezultati su sledeći: korisnici IE imaju IQ oko 80, IQ korisnika Chome, Firefox i Safari browser-a je preko 100, a browser-i Opera i Camino koji inače imaju najmanji procenat korisnika imaju istovremeno i nainteligentnije korisnike u odnosu na konkurentske browsere-a a njihov IQ u proseku iznosi preko 120.
U kompaniji koja je sprovela istraživanje kažu da odabir Internet Explorer-a kao glavnog browser-a ne znači da ste neinteligentni. Njihovo tumačenje rezultata je takvo da ukoliko korisnik ima niži IQ velika verovatnoća je da će se opredeliti da koristi Internet Exporer.
I dok pojedini stručnjaci ove rezultate tumače sa dozom skeptičnosti, s obzirom da se vrednost koeficijenta inteligencije od oko 80 smatra graničnom i da bi takvi korisnici sa poteškoćama morali da funkcionišu i u sferama života izvan interneta, u kompaniji AptiQuant se ne plaše najavljenih tužbi gnevnih korisnika Internet Expolrer-a. Sudeći po izjavi direktora AptiQuant-a Leonarda Hauvarda, oni skoro da priželjkuju sudsku pobedu kako bi njihov izveštaj dobio na kredibilnosti.

Izdvojeno
Google najavio postepeno ukidanje kolačića trećih strana

Google je najavio značajan korak u pravcu poboljšanja privatnosti korisnika: postepeno eliminisanje kolačića trećih strana. Ovaj potez koji je ... Dalje
Sud u Moskvi kaznio Google zbog odbijanja kompanije da čuva podatke ruskih korisnika na serverima u Rusiji
.jpg)
Sud u Rusiji kaznio je Google sa 15 miliona rubalja (164.000 dolara) zbog ponovljenog odbijanja kompanije da podatke ruskih korisnika čuva na serveri... Dalje
Rusija planira da blokira VPN-ove koji omogućavaju pristup Facebooku, Instagramu i WhatsAppu

Ruska savezna služba za nadzor u oblasti telekomunikacija, informacionih tehnologija i masovnih komunikacija Roskomnadzor planira da blokira virtueln... Dalje
Xiaomi u Kini blokira Telegram kao opasnu aplikaciju

Kineski proizvođač pametnih telefona Xiaomi smatra Telegram opasnim zbog čega je kompanija blokirala instalaciju aplikacije za svoje korisnike u Ki... Dalje
Sud odbio Googleov zahtev da prekine spor o obmanjivanju korisnika u vezi privatnog pretraživanja
Sud u Kaliforniji odbio je Googleov zahtev za presudu po skraćenom postupku u tužbi vrednoj 5 milijarde dolara koju su pokrenuli korisnici u kojoj ... Dalje
Pratite nas
Nagrade