Mozilla najavila automatsko ažuriranje za Firefox od juna

Ostale vesti, 19.03.2012, 07:44 AM

Mozilla najavila automatsko ažuriranje  za Firefox od juna

Mozilla je prošle nedelje najavila da će naredna verzija brauzera Firefox imati integrisano takozvano "tiho" ažuriranje, što znači da će zakrpe za Firefox 12 biti preuzimane i instalirane u pozadini, za vreme rada brauzera.

Iz Mozilla kažu da su na to primorani s obzirom na šestonedeljni ciklus objavljivanja novih verzija brauzera, koji zahteva češću primenu zakrpa i ometanje korisnika, zbog čega je kompanija dobila mnogo prigovora od strane korisnika. Osim toga, u kompaniji žele da budu sigurni da svi koriste najnoviju verziju brauzera.

Ažuriranje u pozadini trebalo bi da bude implementirano u Firefox 12 ali ne u potpunosti, a potpuno pozadinsko ažuriranje očekuje se sa verzijom Firefox 13 čije je objavljivanje zakazano za 5. jun.

Mozilla je radila na razvoju funkcije automatskog ažuriranje 17 meseci. Funkcija automatskog ažuriranja trebalo je da bude dodata Firefoxu 4, koji je objavljen u martu prošle godine, ali se na kraju odustalo od toga posle više odlaganja primene ove funkcije. Krajem prošle godine automatsko ažuriranje je najavljeno za Firefox 10 koji je debitovao u januaru, ali i od toga se odustalo mada je od te verzije počela automatska provera kompatibilnosti dodataka za brauzer.

Google Chrome je bio prvi brauzer koji je imao automatsko ažuriranje, a Microsoft je u decembru prošle godine objavio da će započeti praksu ažuriranja iz pozadine za Internet Explorer na novije verzije brauzera kompatibilne sa verzijom Windowsa na računarima korisnika. Pre toga, Microsoft je tražio dozvolu od korisnika za ažuriranje čak i onda kada bi Windowsov servis za automatsko ažuriranje bio uključen.

Prošle nedelje Mozilla je objavila Firefox 11 sa zakrpama za 12 ranjivosti od kojih su 9 označene kao kritične. Najnovija verzija brauzera može se preuzeti na sajtu proizvođača.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Xiaomi u Kini blokira Telegram kao opasnu aplikaciju

Xiaomi u Kini blokira Telegram kao opasnu aplikaciju

Kineski proizvođač pametnih telefona Xiaomi smatra Telegram opasnim zbog čega je kompanija blokirala instalaciju aplikacije za svoje korisnike u Ki... Dalje

Sud odbio Googleov zahtev da prekine spor o obmanjivanju korisnika u vezi privatnog pretraživanja

Sud odbio Googleov zahtev da prekine spor o obmanjivanju korisnika u vezi privatnog pretraživanja

Sud u Kaliforniji odbio je Googleov zahtev za presudu po skraćenom postupku u tužbi vrednoj 5 milijarde dolara koju su pokrenuli korisnici u kojoj ... Dalje

YouTube počeo da blokira gledanje videa korisnicima koji koriste programe za blokiranje oglasa

YouTube počeo da blokira gledanje videa korisnicima koji koriste programe za blokiranje oglasa

YouTube je započeo „mali eksperiment na globalnom nivou“, pozivajući korisnike da isključe svoje blokatore oglasa i dozvole oglase na Y... Dalje

Rusija planira da ''zapadne telefone'' državnih službenika zameni telefonima sa domaćim operativnim sistemom

Rusija planira da ''zapadne telefone'' državnih službenika zameni telefonima sa domaćim operativnim sistemom

Ruska telekomunikaciona kompanija Rostelekom planira da vladinim zvaničnicima obezbedi mobilne telefone koji rade na operativnom sistemu Aurora, doma... Dalje

Rusija zabranila strane mesindžere u državnim institucijama

Rusija zabranila strane mesindžere u državnim institucijama

Ruska savezna služba za nadzor u oblasti telekomunikacija, informacionih tehnologija i masovnih komunikacija Roskomnadzor upozorila je da je ove nede... Dalje